کد خبر: 742979 A

مدیر عامل هلال احمر مازندران اعلام کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از امدادرسانی این جمعیت به بیش از 11هزارنفر از سیل زدگان در مناطق مختلف استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مجتبی اکبری با اشاره به متاثر شدن 12شهرستان استان از بحران سیلاب اخیر گفت: به محض دریافت هشدار هواشناسی و مدیریت بحران استان مبنی بر خطر احتمال وقوع سیلاب در مناطقی از مازندران ، به تمامی عوامل امدادی و تیمهای واکنش سریع اعلام آماده باش کامل دادیم .

اکبری گفت: بعداز دریافت خبر وقوع سیلاب در مناطق مختلف استان و درخواست کمک مردم ،عوامل امدادی هلال احمراستان با تمام توان عملیاتی و پشتیبانی به کمک متاثرین از این حادثه شتافتند و تا کنون به بیش از 11هزارنفر در قالب دوهزار و 700 خانوار خدمات لازم را ارائه نمودیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان با اشاره به گستردگی حادثه و تقدیر از هم افزایی بسیاری از دستگاههای اجرایی در فرایند مدیریت بحران و ارائه خدمات موردنیاز گفت:جمعیت هلال احمر استان مثل همیشه براساس وظیفه سازمانی و انسانی خود پیشتاز امدادرسانی به حادثه دیدگان بوده است و با بکارگیری انواع تجهیزات امدادی  تا پایان عملیات و عادی شدن شرایط در مناطق آسیب دیده در کنارمردم خواهد ماند و از ارائه هیچگونه کمک و خدمتی دریغ نخواهد کرد.

اکبری درباره خدمات  ارائه شده جمعیت هلال احمر استان  تصریح کرد:تخلیه آب از 885واحدمسکونی،اسکان اضطراری 295نفر و رهاسازی 510دستگاه خودرو از جمله خدمات ارائه شده به مردم آسیب دیده بوده است.

وی افزود:توزیع 22هزار قرص نان،15هزارکیلو برنج،3هزار و یکصد تخته پتو،دوهزار و 200بسته غذایی،دوهزارو 500بطری روغن،هزارو300تخته موکت،هزارو300قوطی کنسرو ،180کیلو خرما و هفت هزار و 800 باکس آب معدنی و توزیع صدها بسته بهداشتی و شوینده ازجمله اقلام توزیع شده جمعیت هلال احمراستان در میان سیل زدگان بوده است.

وی گفت: به موازات ارائه خدمات موردنیاز به هم استانیهای سیل زده در مناطق مختلف استان، طرح امدادونجات  و ایمنی و سلامت مسافرین  نوروزی نیز با مشارکت بیش از 3هزار نفر از نجاتگران و جوانان و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر با بالا ترین کیفیت در سراسر استان در حال اجراست .

اکبری با اشاره به اجرای طرح نوروزی و همچنین امدادرسانی به سیل زدگان در 12 شهرستان استان گفت: جمعیت هلال احمر مازندران  هم اینک یکی از سنگین ترین عملیات امدادونجات را در دست اقدام دارد و تلاش می کند به همه نیازها و فوریتهای امدادی مردم در کوتاهترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت پاسخ دهد.

 

آماده باش جمعیت هلال احمر استان سیل هلال احمر هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر