کد خبر: 742710 A

استاندار مازندران :

استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های مازندران گفت: فرمانداران و مسئولان شهرستانی ظرفیت گردشگری را به فرصت سوخته تبدیل نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان جمعه در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با مهم بر شمردن ستاد خدمات سفر استان اظهار کرد: اینجا جلسه زینتی نداریم، جلسات ستاد تسهیل باید همانند ستاد جنگ باشد.

وی افزود: معنی ندارد وقتی جلسه می گذاریم مدیران حضور نیابند، وقتی حضور ندارند چرا شعار نوروز بانان بی نوروز را سر می دهند.

استاندار مازندران با بیان اینکه برخی دستگاه ها، احساس مسئولیت لازم ندارند و کار خروجی ندارد، گفت: ستاد سفر به دنبال افزایش رضایتمندی مردم است اما این کار چگونه باید اتفاق افتد.

حسین زادگان با تاکید بر اهمیت ستاد خدمات سفر از حضور نیافتن برخی از مدیران در این ستاد گلایه کرد و گفت: عدم تمرکز مدیران در ستاد و عدم توجه به این موضوع نشان دهنده آن است که مدیران ما به این موضوع به خوبی اهمیت نمی دهند.

فرمانداران و کمیته 12 گانه ستاد سفر را جدی بگیرند

وی تصریح کرد:فرمانداران و مدیران کمیته 12 گانه ستاد سفر را جدی بگیرند.

حسین زادگان  با اشاره به اینکه اگر قرار است خروجی ستاد مثبت باشد باید احساس مسئولیت کنیم، گفت: بخشی از کار مربوط به مازندران پاک بود و اعلام کردیم این فرهنگ سازی شروع شود تا بتوانیم در دوره مدت چند ساله، نتیجه بگیریم.

وی با بیان اینکه به دنبال کاهش حوادث در این ایام هستیم، ادامه داد: خسارت وارد شده از محل فوتی ها در تصادفات، جبران شدنی نیست و باید در این زمینه عزم ملی داشته باشیم.

استاندار مازندران با تاکید بر هم افزایی های بین بخشی، تصریح کرد: این مورد تایید نیست که هر کمیته ای بخواهد ساز خود را بزند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی ساعت هایی که باید در کنار خانواده باشیم در ستاد سفر مستقر هستیم پس تلاش ها مضاعف شود تا خروجی بهتری داشته باشیم.

حسین زادگان با بیان اینکه آمارها باید واقعی باشد، افزود: نبودن نظارت بر بازار، به اقتصاد گردشگری مازندران ضرر می زند چراکه گردشگر با تصور قیمت های گزاف در مازندران، اقلام مورد نیاز را همراه خود می آورد و خریدی در مازندران انجام نمی دهد.

مازندران مستحق ریختن زباله نیست

 وی با تاکید بر اینکه مازندران پاک از رویکردهای مهم ما در نوروز 98 است ،افزود: استان مازندران مستحق ریختن زباله نیست اگر چه این موضوع نیاز به زیرساخت دارد اما می توان از هم اکنون این کار را شروع کرد .

استاندار مازندران گفت: عملیاتی شدن مازندران پاک باید نخست دولتی شروع شود در کنار آن میتوان از ظرفیت سمن ها بهره گیری کرد البته برای اینکه دانش آموزان را نیز درگیر این فرهنگ کنیم سمن دانش آموزی نیز در استان تشکیل شد.

وی به فعالیت 650 سمن در استان مازندران اشاره کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت سمن ها می توان بر بخشی از مشکلات فائق آمد.

حسین زادگان به سیل اخیر استان اشاره کرد و گفت: در این سیل به مردم آسیب روحی وروانی جدی وارد شده است.

وضعیت استان عادی است آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستیم

استاندار مازندران افزود: هم اکنون استان به حالت عادی برگشته است و از غرب تا شرق استان میزبان مسافران و گردشکران نوروزی هستیم و حوزه روستایی نیز تا 2 روز آینده به حالت عادی بر می گردد.

وی به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در استان اشاره کرد و گفت: 22 شهرستان استان ملزم به برپایی نمایشگاه صنایع دستی هستند.

 

استفاده از ظرفیت گردشگری مسافران نمایشگاه صنایع دستی نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر