کد خبر: 742489 A

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران گفت: امسال پیش بینی می‌کنیم اقامت گردشگران در روستاهای مازندران افزایش یافته و رونق اقتصادی را در این مناطق رقم بزند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسن اصغریان رستمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در ستاد خدمات سفر مازندران در ساری اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام حمایت از رونق تولید، معتقدیم روستاها مبدا تولید هستند و برای تحقق شعار سال باید حرکت جهادی را از روستاها شروع کنیم.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید، رونق تولید و استفاده از کالای ایرانی، محوری ترین اقدام در راستای تحقق شعار سال است که در دستور کار داریم، افزود: زمینه میزبانی در روستاهای گردشگر پذیر مازندران فراهم شده چراکه این مناطق ظرفیت بالایی برای تولید دارند و حضور گردشگران به رونق تولید در روستاها کمک می کند.

مدیرکل روستایی استانداری مازندران با اشاره به اینکه در نوروز سال 97 نسبت به نوروز سال 96 به میزان 10 درصد افزایش اقامت گردشگران در روستاهای مازندران را شاهد بودیم، گفت: امسال پیش بینی می کنیم اقامت گردشگران در روستاهای مازندران افزایش یافته و رونق اقتصادی را در این مناطق رقم بزند.

وی با بیان اینکه در نوروز سال 96 بیش از سه میلیون و 200 هزار گردشگر در روستاهای مازندران اقامت داشتند، تصریح کرد: این رقم در نوروز 97 به بیش از سه میلیون و 500 هزار گردشگر رسید.

اصغریان با اشاره به اینکه در نوروز 96 به میزان 6 میلیون و 50 هزار گردشگر در روستاهای مازندران داشتیم، افزود: این رقم در نوروز 97 به 6 میلیون و 580 هزار نفر افزایش یافت.

 

امور روستایی حمایت از تولید مسافران نوروزی نوروز ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر