کد خبر: 739120 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: این جمعیت در طرح نوروز 98، در 102 پایگاه امداد و نجات و ایمنی سلامت به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کند.

مجتبی اکبری در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه 102 پایگاه امداد و نجات و ایمنی سلامت مسافران در تمامی محورهای مواصلاتی و ورودی و خروجی شهرها و مناطق صعب العبور به مسافران نوروزی خدمات ارائه می کنند اظهار کرد: 10 هزار نفر از داوطلبان و امدادگران و نجات گران برای خدمات به مسافران نوروزی بکارگیری شدند که از این تعداد 3 هزار نفر از جوانان و امدادگران داوطلب هستند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر مازندران از 24 اسفند 97 تا 16 فرودین 98 به مدت 22 روز به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات رسانی می کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: نگاه خدمت داوطلبانه به ترافیک در مازندران و استفاده از ظرفیت داوطلبین و خیرین برای خدمت به مسافرین و مردم در مدت ترافیک برای آرامش و حمایت روانی افراد در جهت پیشگیری از حوادث و سوانح ناشی از خستگی ترافیکی از رویکردهای این جمعیت در ایام نوروز است.

وی برگزاری هلال شادمانی برای ایجاد نشاط و روحیه شادی در مردم در 10 برنامه تنظیم شده در ایام طرح و حضور در مراکز تجمع مسافران و گردشگران از جمله برنامه های هلال احمر استان در نوروز 98 اعلام کرد.

اکبری از طراحی اپلیکیشن" نجات "(sos) خبر داد و توضیح داد: از طریق این اپلیکیشن به محض ارسال درخواست از طرف فرد حادثه دیده و یا فرد گزارش دهنده حادثه ، مرکز امداد هلال احمر در کمتر از یک ثانیه مختصات دقیق فرد حادثه دیده را دریافت می کند، و نیروهای امدادی نیز در کمترین دقایق به محل حادثه اعزام می شوند.

وی اعلام کرد: اپلیکیشن موبایلی نجات ( sos) هلال احمر مازندران از طریق سایت جمعیت www.m-rcs.irقابل دسترسی و نصب رایگان انجام می شود.

اکبری به راه اندازی سامانه " راهنمای سفر ایمن مازندران " با نام اختصاری " رسام " در مازندران اشاره کرد و گفت: این سامانه برای تسهیل در سفر گردشگران نوروزی راه اندازی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران استفاده از تیم "سحاب" دوچرخه سواران داوطلب 'سامانه حرکت های امدادی بشر دوستانه' برای خدمات بهینه به مسافران نوروزی را از دیگر برنامه های این جمعیت در ایام نوروز اعلام کرد.

 

پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر خدمات رسانی سلامت مسافران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر