کد خبر: 739117 A

رییس کمیته امداد امام خمینی بهشهر:

رییس کمیته امداد امام خمینی بهشهر از ارائه خدمات 17میلیارد ریالی توسط مراکز نیکوکاری در بهشهر خبر داد.

ابراهیم اسدی؛ در  گفت وگو با خبرنگار ایلنا در مورد خدمات ارائه شده توسط امداد در شهرستان بهشهر افزود: یکی لز کارهای مهن امداد در سالهای اخیر تشکیل نراکز تیکوکاری و واگذاری وظایف به مردم برای شناسایی محرومان در محلات و کمک به آنان از طریق مرکز نیکوکازی بود.

وی اظهار داشت: شهرستان بهشهر در بخش مراکز نیکوکاری موفق وارد شد و این مراکز نیکوکاری در فراش محله، رستمکلا، سنگ زغال و مسجد قائم پایین فعال است و با همکاری خیران تلاس داریم تا در محلات با شناسایی افراد محروم برای رفع نیاز این افراد اقدام شود.

این مسئول بیان داشت: امداد وظیفه دارد برای اقشار ضعیف جامعه، تولید ظرفیت و درآمد کند و هر فرد گرفتاری، جامعه هدف ماست.

اسدی گفت: برای ارائه خدمات در امداد، جنسیت و گروه و حزب ملاک نیست و امداد تلاش دارد تا برای رفع نیاز نیازمندان و گره گشایی تلاش کند که در این راستا سالانه 10درصد از افراد تحت پوشش این نهاد با توانمندسازی از چرخه خارج می شوند.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در بخش مسکن محرومان بیان داشت: با همکاری بسیج سازندگی 23مسکن در حال ساخت است.

این مسوول گفت: امداد با منابع داخلی و کمک خیران و بسیج سازندگی برای همه افراد دو نفر و بیش از دو نفر در صورت تامین زمین توسط مددجو، خانه می سازد.

رییس کمیته امداد امام خمینی بهشهر همچنین از کسب درآمد بیش از  9 میلیارد ریالی از محل صدقات در بهشهر در 11ماهه امسال خبر داد و یادآور شد: صدقات تنها بخشی از درآمدهای امداد است و تنها 20درصد منابع مالی امداد را تامین می کند.

اسدی خاطر نشان کرد: بیش از 23هزار صندوق کوچک، متوسط و بزرگ در بهشهر وجود دارد و مشارکت هر خانوار بهشهری در پرداخت صدقات از میانگین کشوری بالاتر است.

وی اضافه کرد: در حالی که این رقم در کشور 4هزار ریال صدقه است در بهشهر این رقم 4هزار و 574ریال به ازای هر نفر است.

رییس کمیته امداد بهشهر گفت: 4هزار و 813 خانوار با جمعیت 8 هزار و 382 نفر از خدمات مختلف کمیته امداد بهشهر برخوردار هستند.

اسدی افزود: از این تعداد افراد 3 هزار و 422 خانوار از تمام سرفصل های امداد، معیشت و مستمری بهره مند می شوند.

 

جامعه درآمد کمیته امداد امام خمینی مسجد بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر