کد خبر: 738752 A

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران خبر داد:

سیف الله فرزانه گفت: :آببندان ها دارای ظرفیت بسیار گردشگری هستند که در استان 17هزار هکتار آببندان وجود دارد که می توان در این حوزه از آن استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سیف الله فرزانه در سومین جلسه ستاد خدمات سفر مازندران که صبح امروز در استانداری برگزار شد اظهارکرد:ظرفیت اسکان استان در تعطیلات نوروزی یک میلیون و 230هزار و 131 نفر شب اقامت است.

وی افزود: از فروردین 97 تاکنون بیش از 59 میلیون گردشگر وارد مازندران شدند.

مدیرکل گردشگری،میراث فرهنگی و صنایع دستی با بیان اینکه امسال ارز گران شده و سفرهای خارجی از رونق افتاده است،گفت: به همین علت پیش بینی می شوددر سال 98رشد گردشگر  داخلی و خارجی به دلیل ارزان بودن سفر در مازندران را داشته باشیم.

فرزانه یادآورشد: کمیته های 12گانه خدمات سفر  از 27اسفند تا 17 فروردین به کار خود ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه برای ماندگاری گردشگران برنامه هایی چون اجرای موسیقی زنده،مراسم آیینی،نوروزخوانی برگزار خواهد شد،گفت:گروه های نظارتی نیز در حوزه های بهداشتی و تغذیه ای در این ایام فعال خواهند بود‌.

فرزانه با اشاره به اینکه تمامی ظرفیتهای گردشگری مازندران در اپیلیکیشن سفرنما بارگذاری شده است،افزود:گردشگران با این نرم افزار می توانند به راحتی به مکان های موردنظر خود بروند.

وی یادآورشد:آببندان ها دارای ظرفیت بسیار گردشگری هستند که در استان 17هزار هکتار آببندان وجود دارد که می توان در این حوزه از آن استفاده کرد.

 

تعطیلات نوروزی تغذیه صنایع دستی گردشگری سفرهای خارجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر