کد خبر: 738199 A

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران:

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران گفت: تدوین سند ارتقای وضعیت زنان می تواند فرصتی برای عملیاتی شدن این سند باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری حسین حسن نژاد امروز در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استانداری با اشاره به نقش زنان در بهبود وضعیت اجتماعی جامعه و تحکیم بنیان خانواده اظهار کرد: سند ارتقای وضعیت زنان که تدوین شد باید با ماموریت های مورد نظر منطبق باشد.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی از جمله طلاق گفت: به دلیل گستردگی مشکلات مختلف برای بروز طلاق ،نمی توان صرفا با برگزاری دو کارگاه این مشکل را حل کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران گفت: تدوین سند ارتقای وضعیت زنان می تواند فرصتی برای عملیاتی شدن این سند باشد.

وی تصریح کرد: برای اینکه میزان تاثیر گذاری روند انجام این سند را متوجه شویم باید مجموعه اقدامات دستگاه های مرتبط با این موضوع را ارزیابی کرده و نتایج را احصاء کنیم .

حسن نژاد با اشاره به فراگیری آسیب های اجتماعی و ضرورت توجه به حل آنها در سند ارتقای بانوان ، گفت : در این سند خود مراقبتی مورد توجه ویژه قرار گرفته و تاکید شده که برای برای مقابله با آنها با کارها و برنامه های دغدغه مند وارد عمل شد .

وی افزود:سند ارتقای وضعیت بانوان از جمله اسناد مهمی است که می تواند در رفع مشکلات این قشر تاثیر بگذارد .

حسن نژاد با بیان اینکه سند جامع ارتقاء وضعیت زنان استان باید بنحوی تدوین و اجرا شود که دستگاه ها؛ رسالت و وظایف خود مندرج در سند را با ضریب بالاتری به انجام برسانند، افزود: این سند باید در راستای برش استانی اسناد بالادستی بویژه بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تدوین شود.

وی تاکید بر این که دستگاه ها مجموعه عملیات اجرایی خود در ارتباط با این سند را ارایه نمایند تا در نهایت برنامه هایشان در کنار هم همگن و منسجم باشد، تصریح کرد: اجرای این سند می تواند یکی از محورهای ارزیابی دستگاه ها باشد.

حسن نژاد ادامه داد: برنامه های مندرج در این سند باید در تاثیر و تاثر متقابل با هم دیده شود تا بدرستی اجرا گردد و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری به عمل آید.

 

آسیب های اجتماعی زنان طلاق مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر