کد خبر: 736971 A

استاندار مازندران تاکید کرد:

احمد حسین زادگان گفت: اگر چه وجود گردشگر در استان، فرصت است اما گردشگری انبوه،در برخی از نقاط استان فشارهای بسیاری را به ما تحمیل می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری مازندران اظهار کرد: مازندران اگرچه جمعیت سه میلیونی دارد اما بار چندین میلیون جمعیت اضافه را به دوش می کشیم.

وی افزود: اگر چه وجود گردشگر در بقیه نقاط، فرصت است اما گردشگری انبوه،در برخی از نقاط استان فشارهای بسیاری را به ما تحمیل می کند.

استاندار مازندران با بیان اینکه این بار اضافه باید از طریق بودجه  و حمایت های خاص جبران شود گفت: راهکارهای مختلفی را در این زمینه ارائه دادیم که قابلیت اجرایی دارد.

وی به تحریم های ناجوانمردانه ای که کشور ما در سالهای اخیر با آن مواجه شده است اشاره کرد و افزود: در چنین شرایط سخت نباید از دولت انتظاراتی داشته باشیم که برآورده نشود.

حسین زادگان به موضوع پسماند در استان اشاره و تصریح کرد: پسماند هم به مازندران تحمیل می شود، اگر روزانه میزان مشخصی پسماند داشته باشیم قریب به یک ماه، این پسماند چند برابر می شود آنهم دلیل حضور گردشگران است. 

وی ادامه داد: سرمایه گذارداخلی و خارجی برای کارخانه زباله سوز وجود دارد اما خرید تضمینی برق برای سرمایه گذار توجیه اقتصادی ندارد.

حسین زادگان بحث تاریخی منطقه آزاد اشاره کرد که به دلیل اختلاف نظرها هنوز راکد مانده است گفت: منطقه آزاد را با سه نقطه در استان پیگیری می کنیم که مدلی قابل اجرا است. 

استاندار مازندران تصریح کرد:آزادراه ساری نیز قابلیت مطالعه دارد تا با همکاری بخش خصوصی عملیاتی شود.


 

بخش خصوصی دولت سرمایه شورای اداری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر