کد خبر: 736763 A

رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران مطرح کرد:

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مازندران با اشاره به اینکه تراکم نیروی انسانی 149 درصد نسبت به پست های مصوب است،گفت :این نشان از نبود سیستم اداری درست در استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،مفید غلامی راد صبح امروز در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان مازندران با بیان اینکه بودجه ابزار مدیریت توسعه است،اظهارکرد:باید توسعه مدیریت  را بیش از بودجه سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید اصلاحاتی در سیستم اداری ایجاد شود،گفت: در استان مازندران مبحث نیروی انسانی مشکل حاد دستگاه های اجرایی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مازندران با اشاره به اینکه تراکم نیروی انسانی 149 درصد نسبت به پست های مصوب است،گفت :این نشان از نبود سیستم اداری درست در استان است.

غلامی راد یادآورشد:در 72دستگاه اداری استان مازندران 98 هزار و 335 نفر مشغول به کار هستند که از این میزان 54درصد مرد و 44درصد آن را زنان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه کارمندان ادارات از لحاظ تحصیلی در وضعیت مناسبی هستند،گفت: به لحاظ پست های سازمانی 80درصد کارمندان با تصدی و 20درصد بلاتصدی هستند.

رییس سازمان برنامه بودجه استان مازندران با اشاره به اینکه کل پست های سازمانی استان 53 هزار پست است،یادآورشد:این در حالیست که تعداد نیروهای شاغل ما در سازمان ها 93هزارنفر است.

غلامی راد تصریح کرد: وضعیت مدیران به لحاظ جنسیت 12 درصد را بانوان و 88 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

وی افزود: با توجه به رویکرد دولت جهت گیری برای به کارگیری بانوان در نظام سازمانی در اولویت ما قرار دارد.

غلامی راد یادآورشد:مهم ترین چالش نظام اداری مازندران  در حوزه منا‌بع انسانی مازاد نیرو قراردادی بوده به طوری که اکنون 2برابر نیروی قراردادی اضافه داریم.

رئیس سازمان و برنامه و بودجه مازندران با بیان اینکه برای ساماندهی نیروهای دستگاه های اجرایی بخشنامه ای تدوین شده که براساس آن به کارگیری نیروی قراردادی منوط به رعایت شرایط احراز شغل است‌.

وی یاداورشد:دستگاهی اجرایی موظفند به ازای تعداد نیروی قراردادی مجموع پست های بلاتصدی را کاهش دهند.

غلامی راد، عدم تمایل دستگاه های اجرایی برای جذب این گونه نیروها را چالش های ایجاد شده برای جابجایی نیروهای مازاد اعلام کرد.

 

استان مازندران جنسیت زنان سازمان برنامه و بودجه نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر