کد خبر: 726584 A

وزیر اقتصاد و دارایی:

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پیام مشترک ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن به دشمن این است که ما همواره ایستاده ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا،فرهاد دژپسند امروز در مراسم راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در ساری اظهار داشت: پیام مشترک ملت ایران در این راهپیمایی به دشمن این است که ما همواره ایستاده ایم و اینکه با وحدت، استقامت و ایثار انقلاب اسلامی را پیروزی رسانده ایم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برغم نداشتن سلاح نظامی توانست با ایمان و اراده آهنین بزرگترین قدرت منطقه را به زانو در آورد و اینکه امروز اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران از موضع تدافعی در بین کشورهای منطقه و جهان مثال زدنی است. 

وزیر اقتصاد و دارایی، گفت: دنیا بداند که جمهوری اسلامی اگر بخواهد جواب منفی یا پاسخ مثبت بدهد خودش تصمیم می گیرد.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی به جایی رسیده که با اقتدار می تواند برنامه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کند، افزود: این اراده ای است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حاکم بوده است بطوریکه اکنون در حوزه های انرژی هسته ای ،توان موشکی،صنعت هوا و فضا و ... از جایگاه خوبی برخوردار هستیم.

دژپسند با بیان اینکه ملت ایران توانسته است برخی از عدم از تعادل ها را کاهش دهد،تصریح کرد: ما در اوج جنگ بالاترین تورم را تجربه کردیم وتحلیل گران اقتصادی می دانند که ایران رشد اقتصادی خوبی طی کرده است.

دژپسند روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، نوع اقدامات و عملکردهای این دولت، نابخردانه دانست و ادامه داد: هر کجا که ملت ایران اراده کنند به طور حتم به نتیجه خوبی دست پیدا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و ترامپ جنایت های زیادی انجام دادند،حتی به کودکان نیز رحم نکردند، او با این منش می خواهد جمهوری اسلامی ایران که افتخارش ایستادگی بر سرمواضع و استقلال است ، به زانو درآورد ولی هیچگاه به این هدف نمی رسد.

دژپسند با بیان اینکه آمریکا تلاش می‌کند با ابزار تحریم کشورمان را به زانو درآورد تاکید کرد: تا زمانی که ملت شهید پرور در صحنه باشند ؛ به هیچ کشوری کرنش نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با وجود تمام سختی ها برابر تحریم ها مقاومت می کنند ،افزود: دولت تصمیم دارد با اعمال سیاست ها، مشکلات را کم کند.

وزیر اقتصاد و دارایی با اعلام اینکه تورم ماهانه از آبان ماه در کشور کمتر شده است ،گفت: دولت درحال مدیریت برای تسهیل سرمایه گذاری در کشور است.

این که 21 میلیون کیلو گوشت درگمرک مورد سوء استفاده قرار گیرد جای تاسف دارد ادامه داد: این میزان گوشت در روزهای آینده وارد بازارمی شود.

وی افزود: ارز چهار هزار و 200 تومانی که برای واردات گوشت اختصاص داده شد متاسفانه مورد سواستفاده برخی از این کاسب نماها قرار گرفت . 

دژپسند بیان کرد: برخی از افراد در چنین موقعیت اقتصادی کشور به جای ایثارگری های هشت سال جنگ تحمیلی ، سواستفاده می کنند البته این افراد اندک و قلیل هستند . 

وی تصریح کرد:این مزاحمت های اقتصادی در کشور توسط برخی از سودجویان وجود دارد و همه مردم و مسئولان بدانند که دولت به هیچ عنوان از موضع خود در مقابله با کاسب نماها کوتاه نخواهد آمد .

وزیر اقتصاد و دارایی گفت که دنیا بداند جمهوری اسلامی ایران نقش محوری و مستقیم در تمام برنامه های منطقه و بین الملل در منطقه دارد و این اقتدار ایران سبب شد تا مانع نفوذ استکبار در منطقه بویژه سوریه شود تا برنامه های شوم خود را عملیاتی کند . 

وی با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران صدها میلیارد دلار آسیب اقتصادی بر کشور وارد کرد ادامه داد: هنوز دشمنی های مستکبران پایان نیافته است، تحریم های سال 91 و تحریم های مالی علیه ایران تا سال 94 سبب شد تا نقل و انتقال ارزی به کشور و صادرات نفت دچار مشکل شویم . 

دژپسند افزود:  سالهای 95 و 96 سال های طلایی صادرات نفت و نقل و انتقال مالی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دنیا بود، در این سال ها رشد اقتصادی مناسب و تک نرخی شدن نرخ تورم سبب شد تا حقوق و دستمزد کارکنان و کارگران از نرخ تورم پیشی بگیرد و قدرت خرید مردم افزایش یابد .

اقتصاد انرژی هسته ای جهان دولت مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر