کد خبر: 725117 A

در راستای محرومیت زدایی؛

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در اقدامی مهم نسبت به واگذاری رایگان 700 فقره اسناد بنیاد علوی در بهشهر اقدام کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روند واگذاری زمین‌های بنیاد مستضعفان و در زیر مجموعه آن، بنیاد علوی که از چند سال پیش آغاز شده، کماکان با قدرت ادامه دارد تا جایی که در آخرین واگذاری، واگذاری رایگان 700 فقره اسناد بنیاد علوی در بهشهر انجام و این اسناد تقدیم مردم  شد.

در این واگذاری و در اجرای در این طرح 700  فقره سند با مساحت 129 هزار متر مربع با ارزش 375 میلیارد ریال توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به واجدین شرایط در بهشهر به صورت رایگان واگذار شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور در این مراسم گفت: طرح اهدای اسناد علوی در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تعیین تکلیف املاک علوی در استان‌ها و واگذاری این املاک به متصرفین بی‌بضاعت به اجرا درآمده است.

محمد سعیدی کیا ادامه داد: اهدای این زمین‌ها به مردم مناطق محروم کشور سبب پشتیبانی اقتصادی می‌شود و افرادی که به دنبال دریافت تسهیلات هستند می‌توانند از اسناد این اراضی استفاده کنند.

وی افزود: تلاش داریم تا با ارائه اسناد املاک علوی به مردم، گامی برای رفع مشکلات و کاهش معضلات این افراد برداریم و افراد دارای اراضی زراعی، مسکونی و تجاری دارای سند باشند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور گفت: در شهرستان بهشهر امسال با اجرای این طرح 700  فقره سند با مساحت 129 هزار متر مربع با ارزش 375 میلیارد ریال توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به واجدین شرایط در بهشهر به صورت رایگان واگذار شد.

بر اساس آیین نامه و مقررات صدور اسناد املاک علوی، صدور سند برای واحدهای مسکونی این دسته از افراد در مناطق روستائی تا سقف 400 متر مربع در مناطق شهری تا سقف 250 متر مربع رایگان است.

همچنین صدور اسناد برای واحدهای تجاری روستائی و شهری تا سقف 25 مترمربع، برای اراضی زراعی و باغی روستائی تا سقف 2 هزار و 500 متر مربع و زمین‌های زراعی و باغی شهری تا سقف یک‌هزار و 500 متر مربع و برای سایر کاربری‌ها تا سقف 100 متر مربع رایگان خواهد بود.

 

انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب مشکلات بهشهر مناطق روستائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر