کد خبر: 725088 A

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر عنوان کرد:

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر گفت: زنان نه تنها در پیروزی انقلاب سهم بزرگی ایفا کردند بلکه در تثبیت نظام جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی حرف نخست را می زنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عقیله ملا زاده  بعدازظهر امروز در "همایش بانوی فجر" در شهرستان کلارآباد با بیان اینکه حضرت زهرا (س) اولین مدافع قرآن و اهل بیت بود که مورد ظلم و تعدی ظالمان قرار گرفت اظهار داشت: الگوی عملی و رفتاری برای مردان و زنان و یکی از برترین و موثرترین شیوه های تربیتی است.

وی افزود: حضرت زهرا (س) با نطق خطبه های گوناگون در بیان حقایق توحیدی بهترین اسوه و الگوی عملی در همه زمان ها و همه ابعاد فردی و خانوادگی فرهنگی اجتماعی و سیاسی و اقتصادی به کار گیری کرد.

مادر شهید مدافع حرم شهید رادمهر به رفتار سرشار از ادب و تواضع و فروتنی حضرت زهرا (س) نسبت به پدر تا جایی که پیامبر ایشان را ام ابیها خطا می کرد اشاره کرد و گفت:آیین همسرداری و خانه داری در سراسر زندگی شریفشان درسهایی برای زنان است که می توانندبا فراگیری آن به سعادت و خوشبختی برسند.

وی با بیان اینکه جامعه زنان مسلمان و متعهد ایرانی بر پایه ایمان عفت و صبر و هوش حقیقت را دریافت کردند ادامه داد:  ضرورت دارد تا همین زنان با تلاش فراوان و روز افزون درصدد جبران عقب ماندگی ها گذشته شوند.

ملازاده تصریح کرد: زنان نه تنها در پیروزی انقلاب سهم بزرگی ایفا کردند بلکه در تثبیت نظام جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی حرف نخست را می زنند.

وی با یادآوری اینکه حضور زنان در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان را نقش بر آب ساخت گفت:زن مسلمان ایرانی بر اساس اعتقادات مذهبی و به برکت روشنگری ها و راهنمایی های امام راحل  و مقام معظم رهبری از حاشیه به متن سوق پیدا کردند.

ملازاده با بیان اینکه از مهمترین دستاورد های پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه زنان هویت بخشی به زن ایرانی مسلمان و تعریف عملی ان در متن جامعه است ،خاطر نشان کرد: بردباری زنان متعهد مسلمان در برابر انبوه خطرات و مشکلات و ترغیب همسران و فرزندانشان به مبارزه و همکاری عامل موثری در تداوم روند رو به تکامل انقلاب بود.

 

انقلاب انقلاب اسلامی زنان نظام جمهوری اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر