کد خبر: 724273 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خبرداد:

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی از اجرای 500 پروژه عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه طی 40 سال انقلاب در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اشاره کرد واظهار داشت: دستاوردهایی که در این 40سالگی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، مدیون خون شهدا و رهنمودهای امام راحل و هم اکنون مقام معظم رهبری که ناخدای با خدای این نظام مقدس است، هستیم.

وی افزود: دشمنان با جنگ و ترور و بمباران کردن نیروگاه‌های کشور ناامیدی و یأس را ایجاد کرده و در پی آن خواستند، مردم نسبت به مسؤلان ناامید شوند، ولی این امر محقق نشد و برعکس مردم مشاهده کردند که بسیاری از مدیران صادقانه کار می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت:  وقف و موقوفات راهی برای وصل شدن به خدای متعال است کسی که نگاه به خداوند نداشته باشد وقف نمی‌کند، وقف دیگران را در مال خود شریک دانستن و با آنها بودن است.

حیدری‌ با اشاره به موقوفات بزرگ در بحث دارو و درمان در استان افزود: در گذشته نگاه‌های مثبتی در بحث وقف در بین مردم وجود داشت، واقف با نیت و اینکه درد دیگران را درد خود می‌داند، وقف می‌کرد.

وی با اعلام اینکه موقوفاتی در استان مازندران با عنوان مهرتحصیلی در حال اجراست، گفت:لوازم التحریر و پوشاک به کودکان نیارمند از جمله این موقوفات است.

حیدری اعلام کرد: نزدیک به 500 پروژه توسط اوقاف مدیریت شد، مشارکت در تهیه نقشه و طرح جامع نزدیک به 117پروژه در حال اجرا داریم، یکی از اقدامات مهم اوقاف بحث کمک به مستمندان و نیازمندان واقعی جامعه البته نه در همه شهرها را داریم؛ چرا که موقوفه بر طبق وقف‌نامه باید در همان شهر هزینه شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ادامه داد: توزیع سبد کالا بین مستمندان از محل واقفان خیراندیش، اعزام زائر اولی‌ها به تعداد 34  نفر به مشهد مقدس و تعدادی به کربلا و عتبات عالیات، در بیمارستان امام ساری تهیه دستگاه ام آر آی و دستگاه سی تی اسکن، دستگاه نگهداری کودکان نارس و لوازم پزشکی از جمله دیگر اقدامات اوقاف در 10سال اخیر بوده است.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات اینکه اجرای نیت واقف این است که هرچه نیت کرده باشد همان اجرا می‌شود، چرا که وقف مقید به مکان و زمان است.

حیدری یادآور شد: برپایی موکب حضرت علی اصغر و خدمات رسانی به زائران دوسالی است که توسط اوقاف در کربلا و سامرا انجام می‌شود،اجرای نیت موقوفات در همه مساجد اجرا می‌شود، برگزاری چهل دوره مسابقات قرآنی و محافل انس با قرآن یکی از افتخارات اداره اوقاف است.

وی افزود: در 10 سال اخیر؛ تنظیم و ثبت ۱۳۷ هزار و ۸۱۷ سند اجاره، اجرای بیش از 500 پروژه عمرانی، تایید اطلاعات پایه بیش از 109 هزار رقبه که برخی بیش از چند هزار اوراق دارند، اجرای 13هزارو 247 اسناد وقفی بازنویسی شده ، 6هزار و 245موقوفه سند مالکیت و 121هزار و833رقبه که کوچکترین قسمت یک موقوفه است، انجام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: در بحث بازسازی و کمک به امام‌زاده‌ها با گرفتن مجوز و نظارت و بدون گرفتن کوچک‌ترین کمکی از دولت تاکنون موفق عمل کرده است که از پول نذورات مردم این اقدامات سامان‌دهی می‌شود.

وی ادامه داد: راه‌اندازی سیستم سامانه در اوقاف طبقه بندی اسکن اسناد که به صرف یک سال زمان نیاز داشت را با دست خالی بدون هیچ کمکی با اندک نیرویی که داریم انجام دادیم، نصب گنبد آستانه پهنه کلاء شهرستان ساری و انجام سایر خدمات از اقدامات اداره اوقاف بوده است‌.

 

انقلاب اوقاف و امور خیریه جامعه کودکان بقاع متبرکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر