کد خبر: 721378 A

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:

حسن صادقی از نمایندگان مجلس خواست تا بودجه‌ای مناسب را جهت محقق شدن طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حوزه‌ی تأمین اجتماعی اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در نشست تشکل‌های کارگری و بازنشستگان استان مازندران با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جامعه‌ی بابیان این مطلب افزود: استمرار چنین دیدارهایی می‌تواند موجبات آگاهی بیشتر مدیران کشور نسبت به مسائل پیدا و پنهان جامعه‌ی کارگری و بازنشستگان را فراهم آورد.

وی گفت: امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارث مشکلاتی است که از ادوار گذشته به آن رسیده است.

حسن صادقی بیان داشت: متأسفانه در حال حاضر حوزه کار مولد با رویکردی اشتباه به سمت کار غیر مولد در حال حرکت است، رویکردی که بیش از 2 دهه در کشور کلید خورده است و چرخش چرخ صنعت کشور را با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون نگاهی قهری بر حوزه‌ی مولد حاکم بوده و این امر امروز برای کشور دردسر ساز شده است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع ورود پیدا کنند و فعالیت‌هایی را که موجب توسعه‌ی کار غیر مولد می‌شوند را محدود نمایند و اقداماتی در خصوص توسعه و برجسته کردن کار مولد انجام دهند.

وی اظهار داشت: مشکلاتی که امروز کشور با آن دست‌ به‌ گریبان است متعلق به وزارت کار نیست بلکه مشکلی است که در ساختار اقتصادی کشور وجود دارد.

وی از نمایندگان مجلس خواست تا بودجه‌ای مناسب را جهت محقق شدن طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حوزه‌ی تأمین اجتماعی اختصاص دهند.

صادقی ادامه داد: در ردیف بودجه‌ی سازمان تأمین اجتماعی 26 هزار میلیارد تومان سهم دولت دیده‌شده است که باید از سوی دولت تأمین شود و اگر به هر عنوان این مبلغ تأمین نشود قطعاً سازمان با مشکل روبرو خواهد شد.

 

بودجه حقوق مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس پیشکسوتان جامعه کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر