کد خبر: 719978 A

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور :

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور گفت: اگر مدیران اجرایی کشورتصور می کنند که با کار درست در ادارات اقدام مناسبی انجام می دهند ؛معتقدم که پاسخ اقدامات انقلابی مردم کار اداری نیست،پاسخ اقدامات انقلابی مردم را باید انقلابی داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،غلامرضا یاوند عباسی در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که صبح امروز در استانداری مازندران برگزار شد اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی که منبعث از فرهنگ عاشورایی است و بهترین رویداد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی افزود: متاسفانه بعد از پیروزی انقلاب به دلیل تحمیل جنگ هشت ساله به ایران ،انقلاب اسلامی ما در دفاع مقدس گم شد ،اگر این جنگ نابرابر وجود نداشت ما سالهای متمادی می توانستیم از این گنج عظیم برداشت خوبی داشته باشیم.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور گفت: چرایی و چگونگی انقلاب موضوع پیچیده ای است که نتوانستیم به خوبی به آن بپردازیم .

وی با بیان اینکه اگر چه دفاع مقدس نیز گنجی بزرگ بوده است ،افزود: انقلاب اسلامی هم اتفاقی بزرگ در دنیا بوده که دست نخورده باقی مانده است.

یاوند عباسی گفت: ما باید در شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به این مسئله بپردازیم که دفاع مقدس با فرهنگ ساده زیستی ، مدیریت جهادی و حرکت انقلابی همراه بوده است که مردم نیز در این حرکت مهم نقش اثر گذاری داشته اند همچنان که در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش داشته اند.

وی افزود: اگر مدیران اجرایی کشورتصور می کنند که با کار درست در ادارات اقدام مناسبی انجام می دهند ؛معتقدم که پاسخ اقدامات انقلابی مردم کار اداری نیست .

یاوند عباسی در توضیح این مطلب گفت: مردمی که در تمام صحنه های انقلاب حضور مستمر و تاثیر گذاری داشتند چطور می توان کار انقلابی مردم را با انجام وظایف اداری بصورت انقلابی پاسخ داد .

وی جوان گرایی، مدیریت جهادی و ساده زیستی را دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی نیز این دستاوردها بایستی در جامعه ترویج پیدا کند.

یاوند عباسی گفت: شورای ترویج توسعه فرهنگ ایثار و شهادت فقط مختص به برگزاری یادواره شهدا و یا چاپ کتاب های انقلابی نیست بلکه باید در این شورا تمام تفکر و سلایق متمرکز شده و کارها با کیفیت انجام شود.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور به ساماندهی گلزار شهدا اشاره کرد و یادآور شد:ساماندهی گلزار شهدا تنها همسطح سازی قبور نیست بلکه باید در این گلزارها طرحی نو راه اندازی شود تا اثر بخشی گلزارهای شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دیده شود.

وی یکی از کارکردهای شورای فرهنگ ایثار و شهادت را مقابله با اقدامات مغایر با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: با توجه به تحولاتی سریع که در شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد ،شورای فرهنگ و ایثار و شهادت بایستی تاثیرگذاریش را در مقابله با این تحولات به خوبی نشان دهد.

یاوند عباسی به قدرت لشکر 25 کربلا در 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: متاسفانه المان هایی که رشادت های رزمندگان 25 کربلا در دفاع مقدس نشان بدهد در مازندران دیده نشده است.

وی با اشاره به برگزاری یادواره های شهدا ، خاطر نشان کرد: متاسفانه یادواره شهدا همچنان محل سوگ،یا مجالس موضع گیری سیاسی برای جریان های مختلف شده است این در حالیست که این یادواره ها باید محل وحدت و انسجام جریان های فکری باشد .

 

انقلاب ایثار و شهادت جامعه فرهنگ ایثار و شهادت وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر