کد خبر: 717856 A

مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 2 کشور خبر داد:

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور از افتتاح سیلو 21 هزار تنی ذخیره گندم در دهه فجر امسال در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سیاری،سید محمد جعفری بعد از ظهر امروز در دیدار با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه درمازندران یکی از دستاورد های چهلمین سال انقلاب، افزایش تولید گندم در استان مازندران اعلام کرد و اظهار داشت:تولید گندم این استان در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه اوایل انقلاب بیش از  1000 درصد افزایش یافته است.

وی با اعلام اینکه امسال حدود 90 هزار تن گندم از کشاورزان مازندران خریداری شده است،افزود: صدرصد بهای گندم قبل از شهریور ماه امسال پرداخت شد.

مدیر کل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 2 کشور  با اشاره به اینکه مازندران در کشت کلزا نسبت به به سال گذشته در جایگاه خوبی قرار داشت از افزایش 70 درصدی کشت کلزا در استان خبر داد و گفت:31 هزار تن کلزا به ارزش 90 میلیون تن در سال زراعی 97 از کشاورزان مازندرانی خریداری شده است.

وی، افزود: پیش بینی می شود که با توجه به حمایت دولت از کشاورزان سال آینده بیش از 50 هزار تن کلزا در استان خریداری شود.

جعفری تصریح کرد: امسال بیش از 4 هزار 200 تن سویا از کشاورزان مازندران خریداری شده است و صد درصد بهای آنها نیز پرداخته شد.

وی ادامه داد: امسال قیمت خرید گندم از 1300 تومان به 1600 افزایش پیدا کرد و این احتمال وجود دارد تا با افزایش قیمت، این میزان برای سال آینده به 1700 تومان ارتقاء پیدا کند.

جعفری یادآور شد که قیمت خرید محصول کلزا از 2800 به 3 هزار و 300 تومان افزایش پیدا کند که در روند تولید ما اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به تاکیدات ستاد تنظیم بازار استان مبنی بر خرید تضمینی برنج در زمان برداشت این محصول گفت: برای اولین بار در کشور خرید برنج توافقی برای همه ارقام برنج صورت گرفت.

 

انقلاب دولت دهه فجر گندم شرکت غله وخدمات بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر