کد خبر: 715357 A

استاندار مازندران:

احمد حسین زادگان گفت: اگر جلوی ورود کالای قاچاق را نگیریم، شعار حمایت از کالای ایرانی و اجرای سیاست های آن محقق نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،احمد حسین زادگان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: مقابله با قاچاق کالا و ارز نیازمند عزم همگانی و اراده جمعی است و باید با جدیت مضاعفی در استان دنبال شود.

استاندار مازندران در این جلسه با بیان اینکه تمام قوا با عزم و اراده محکم برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز برنامه دارند، یادآور شد: بر این اساس تمامی دستگاه های اجرایی استان نیز باید با همراهی و هم افزایی بخش خصوصی در این راستا برنامه محور و جدی گام بردارند.

حسین زادگان با بیان این که کالاهای قاچاق یک معضل است و قاچاق، هزینه های انسانی و اقتصادی سنگینی برای کشور دارد و بیکاری را تشدید می کند، افزود: خسارت هایی که از ناحیه قاچاق کالا وارد می شود به راحتی قابل جبران نیست و در دراز مدت اثر خود را می گذارد و باعث از بین رفتن زیرساخت های تولید در کشور می شود.

وی عنوان کرد: با همکاری دستگاه ها این معضل باید حل شود و بستری فراهم گرددکه مجراها و ورودی های قاچاق کالا مسدود شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید وظایف دولتی خود را در مقابل تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و کارآفرینان به موقع و درست انجام دهیم، تاکید کرد: اگر جلوی ورود کالای قاچاق را نگیریم، شعار حمایت از کالای ایرانی و اجرای سیاست های آن محقق نمی شود .

حسین زادگان با بیان اینکه باید فرهنگسازی و آگاهی بخشی به مردم برای مقابله با کالای قاچاق از طریق مسئولان و رسانه ها انجام شود، اظهار کرد:یک ضلع توسعه استان رسانه ها هستند و برای مبارزه با کالا و ارز از ظرفیت عظیم رسانه های مجازی و غیر مجازی باید استفاده شود.

مقام عالی دولت در استان در خصوص تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه، گفت: برای صدور پروانه برای این چاه ها باید کار جهادی انجام شود و بروکراسی های زائد برای سرعت بخشیدن صدور پروانه حذف گردد.

وی با اشاره به اینکه دهیاری ها پتانسیل بالایی در استان هستند تاکید کرد: از ظرفیت دهیاران در استان در شناسایی و فرهنگ سازی برای تشویق مردم به ثبت نام برای ساماندهی چاه های فاقد پروانه استفاده شود.

حسین زادگان موفقیت در مبارزه با کالا و ارز را اجتماع محور و مردم محور دانست و گفت: سازمان های مردم نهاد در این حوزه به کمک این کمیسیون بیایند.

 

بخش خصوصی بیکاری سیاست قاچاق کالا کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر