کد خبر: 714540 A

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران:

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران گفت:روز پرستار بهانه ای برای رسیدگی به مشکلاتشان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر،رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران در بازدید از بیمارستان ولیعصر قائمشهر به مناسبت روز پرستار و اهدای شاخه گل به پرستاران، گفت: روز پرستار بهانه ای است که به مشکلات پرستاران اعم از معیشت و امنیت شغلی آنان در بخش خصوصی رسیدگی شود.

نصراله دریابیگی با اشاره به عدم حقوق کافی و بیمه برای پرستاران بخش خصوصی گفت: امیدواریم که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی  توجه ویژه ای به پرستارانی که در بخش های خصوصی مانند بیمارستان های خصوصی، درمانگاه، مطب پزشکان و داروخانه ها کار می کنند، داشته باشند.

این فعال کارگری توجه به معیشت و امنیت شغلی را از خواسته های به حق پرستاران عنوان کرد و افزود: در جهت رفع مشکلات در این حوزه خصوصا در کارهای زیان آور مسئولین امر کوشا باشند.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران با تاکید بر اینکه برخی از پرستاران بخش خصوصی چندین ماه است که حقوق دریافت نکرده اند، ابراز داشت: حقوق این افراد به اندازه حداقل دستمزد هم نیست.

وی با بیان اینکه روز پرستار یک روز تشریفاتی است و هرروز باید روز پرستار باشد، گفت: در جهت رفع مشکل پرستاران باید قدم های شایسته ای توسط دولت برداشته شود.

در ادامه فرماندار قائمشهر پرستاری را، کاری فوق العاده سخت بیان کرد و گفت: امید بیمار بعد از پزشک به پرستاری است که دستور پزشک را برای درمان بیمار اجرا می کند.

مهدی محمدی با اشاره به اینکه پرستاران بخش خصوصی از حداقل حقوق طبق قانون کار و بیمه برخوردار نیستند، بیان داشت: بخشی از پزشکان معتقدند که این موضوع توافقی بین کارگر و کارفرما است.

وی به عدم اجرای قانون کار در این حوزه اشاره کرد و ادامه داد : امیدواریم که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر متولیان در این حوزه رسیدگی کامل را انجام دهند.

 

 

 

استان مازندران پرستار درمان روز پرستار کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر