کد خبر: 713921 A

جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فعالیت ۱۳۵ سمن تخصصی و ۵۸ سمن غیر تخصصی در حوزه سلامت در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاون امور اجتماعی این دانشگاه در دومین جلسه آموزشی سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه سلامت استان مازندران با بیان اینکه۱۳۵ سمن تخصصی سلامت در استان مازندران وجود دارد، گفت: بیشترین سمن در شهرستان های ساری و آمل فعال هستند و شهرستان آمل نیز بیشترین خیر رادر این حوزه دارد.

حسین رنجبران با بیان اینکه ۵۸ سمن غیر تخصصی در حوزه سلامت نیز در استان وجود دارد، افزود: در حوزه سرطان و کنسر ۱۳ سمن در شهرستان های بابل، ساری، تنکابن، عباس آباد، بابلسر وقائمشهر فعالیت می کنند.

رنجبران هدف اصلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه اجتماعی را گسترش سمن ها در همه شهرستان ها عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر در مازندران ۸ سمن در حوزه تالاسمی،۸ سمن حمایت از بیماران کلیوی، ۸ سمن ام.اس،  یک سمن در حوزه بیماری صرع، دو سمن در حوزه هموفیلی، یک سمن در حوزه بیماری قلبی، ۱۳ سمن توانبخشی معلولین، ۴۷ سمن آسیب های اجتماعی، ۲۶ سمن اعتیاد، دو سمن نابینایان، یک سمن ناشنوایان، ۵ سمن ورزش و تندرستی، ۱۰ سمن حمایت از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست و ۴۳ سمن حمایتی و درمانی وجود دارد.

معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیماری را یکی از مسائل حساس جامعه دانست و بیان کرد: ۱۹۴ سمن در حوزه سلامت در استان وجود دارد که در طول سال، نشست هایی با معاونت های تخصصی برگزار می شود.

وی به برگزاری ورزش صبحگاهی در روزهای چهارشنبه هر هفته در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و واحدهای ستادی تابعه در شهرستان ها با حضور کارکنان و مدیران اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات خوب استانداری پیگیری ورزش همگانی است که  شرایط لازم برای ورزش کارکنان دستگاه های اجرایی فراهم شده است.

رنجبران به انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد و ادامه داد: مهارت های ارتباطی یکی از مسائل مهم در حوزه اجتماعی است که به منظور ارتقای مهارت ها آموزش لازم برای رابطین اجتماعی برگزار شد.

عیسی قاسمی طوسی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران نیز با بیان اینکه یکی از اقدامات ما شناسایی N.G.O های فعال و غیر فعال است، گفت: بسیاری از افراد مجوز برای راه اندازی سمن ها را گرفتند ولی فعالیتی را انجام نمی دهند که باید شناسایی و به وظایف خود عمل کنند.

وی راه توسعه را مشارکت و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در رفع مشکلات جامعه دانست و افزود: کشور سوئد با جمعیت شش هزار نفری بیش از ۲۰۰ هزار سمن دارد که نشاندهنده ظرفیت این حوزه است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران ادامه داد: مردم در زلزله کرمانشاه کمک زیادی کردند که باید در این حوزه نیز تشکل های مردم نهاد یکپارچه و برنامه ریزی شده فعالیت کنند.

قاسمی طوسی با بیان اینکه مهمترین رسالت سازمان های مردم نهاد فعالیت در راستای اهداف آن موسسه است، گفت: دولت بایدسیاست های کلان را دنبال می کند و مردم برای برطرف شدن مشکلات جامعه کمک کنند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت استان مازندران در کشور پیشگام است، ادامه داد: هر کار خیری که انجام دهیم صد کار خوب به خود ما بر می گردد.

 

بهزیستی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سرطان سلامت معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر