کد خبر: 713749 A

معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

معاون آموزش متوسطه مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت:یک نگاه عالمانه، بر برنامه‌های آموزش و پرورش مازندران حاکم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،هیأتی از آموزش و پرورش استان گلستان در راستای هم‌اندیشی و به اشتراک گذاشتن تجربیات و دستاوردهای آموزشی و تربیتی به مازندران آمد. این هیأت که به سرپرستی دکتر ابراهیم  حاجی لری معاون آموزش متوسطه گلستان بود در ابتدا از مدارس موفق بابل دیدار کردند سپس در جلسه‌ای تجربیات همدیگر را به اشتراک گذاشتند.

حاجی لری در این جلسه با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردهای ارشمند آموزش و پرورش مازندران خطاب به مدیریت آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد: هیچ موفقیتی بدون پشتوانه یک برنامه منسجم به دست نمی‌آید و رویکرد برنامه حاکم بر آموزش و پرورش استان مازندران، مبتنی بر یک نگاه عالمانه است و روح همدلی و همکاری در آموزش و پرورش مازندران چیزی بود که ما در این بازدید آن را حس کردیم و من لازم می‌دانم این روحیه را به شما و همکارانتان تبریک بگویم.

معاون آموزش و پرورش گلستان در ادامه به یکی دیگر از موارد  جالب توجه در این بازدید اشاره کرد و گفت: رشد هماهنگ اداره شهرستان و مدرسه ازجمله مواردی بود که به چشم می‌آمد و با توجه به تأکید سند تحول بنیادین که «مدرسه» را کانون و محور تحول می‌داند و اگر مواردی در جلسات اینچنینی طرح شود اما در مدرسه اتفاقی نیفتد، ما به اهداف خود نرسیدیم، این نشان دهنده آن است که همکاران شما  عاشقانه کار می‌کنند و مدرسه را از خود می‌دانند.

وی همچنین گفت: مهمترین موضوع تعلیم و تربیت «یادگیری» در طیف وسیع خود  است  و اگر

یادگیری نباشد تربیت نیز معنا پیدا نخواهد کرد و اساساً تربیت در دل یادگیری معنا پیدا خواهد کرد.

حاجی لری در خاتمه به بازدید از مدارس بابل پرداخت و گفت: آنچه برای ما مهم بود روح برنامه‌ریزی حاکم بر مدارس، احساس همدلی و پرتحرکی در مدارس و نظارت‌های بالینی که با هدف توسعه و رشد همه جانبه با رویکرد علمی رخ داده بود ازجمله نکات بارز و برجسته آموزش و پرورش مازندران بود.

معاون آموزش و پرورش گلستان با اشاره به مشترکات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی دو استان گفت: این خود سرمایه ای است که موجب می‌شود بتوانیم از تجربیات هم استفاده کرده در این مسیر حساس به هم کمک کنیم.

 

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان رشد مدرسه مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر