کد خبر: 711849 A

رئیس شورای شهر قائمشهر:

رئیس شورای شهر قائمشهر گفت : بنا به خواسته ی نظام پزشکی قائمشهر شرکتی در جهت ساماندهی زباله هاس عفونی ایجاد شد، اما هم اکنون شاهد همکاری نظام پزشکی قائمشهر با شرکت آملی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر، صد و هفتمین جلسه ی علنی این شورا روز یکشنبه با حضور اعضای شورای شهر قائمشهر و اصحاب رسانه برگزار شد.

عباس صالح زاده، رئیس شورای شهر قائمشهر، با بیان اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم، گفت : به عنوان نماینده مردم در شورای شهر باید تصمیمات درست بگیریم تا در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم اثرگذار باشیم.

صالح زاده با تاکید بر اینکه مشکلات شهرداری زیاد است، افزود: مواردی که در صحن شورا بیان می شود باید در غالب طرح ارائه شود تا بعد از رای گیری اجرا شود.

عباس صالح زاده با تاکید بر اینکه بنا به درخواست نظام پزشکی قائمشهر، شرکتی بومی، محلی و دانش بنیان برای ساماندهی پسماندهای عفونی برای اولین بار در قائمشهر توسط شورای دوره ی پنجم ایجاد شد، گفت : متاسفانه امروز این شرکت مورد حمایت جامعه پزشکی قائمشهر قرار نمی گیرد.

وی ادامه داد: شورای شهر خواسته ی نظام پزشکی قائمشهر را اجرا کرد اما الان شاهد همکاری سازمان نظام پزشکی با شرکت آملی هستیم.

صالح زاده با بیان اینکه ساماندهی مجموعه وظیفه ی نظام پزشکی است،گفت: نظام پزشکی ما را مجاب به برخورد قانونی جهت عملیاتی کردن کارها نکند.

محمدعلی شیرسوار حادثه تلخ تصادف اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات را یادآور شد و گفت : دانشگاه آزاد واقع در جاده نظامی قائمشهر نیز به علت شیب، تراکم و مواصلات آن منطقه هزینه های جانی زیادی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: صاحب نظران در این حوزه باید قبل از وقوع حادثه، مشکلات را برطرف کنند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر قائمشهر بیان داشت: برنامه ای برای حضور کارشناسان در حوزه های مختلف مانند عقیدتی و سیاسی اجرا شود تا بتوانیم در جهت مشارکت بیشتر، از نظرات آنان بهره ببریم.

ایمان پویامهر با اشاره به نطق محمدعلی شیرسوار درخصوص مشکلات دانشگاه آزاد جاده نظامی قائمشهر، گفت: دانشگاه پیام نور واقع در جاده بابل نیز به علت عدم وجود پل عابر پیاده، چندین مورد تصادف منجر به فوت دانشجویان را داشته است.

وی تاکید کرد : پیگیری پل عابر پیاده نیاز دانشجویان این دانشگاه است.

پویامهر اظهار داشت: بنا به درخواست اداره بهزیستی قائمشهر، ساماندهی پیاده روهای شهر در جهت مناسب سازی ویژه معلولین باید ایجاد شود.

وی با اشاره به پارک مستقر در نساجی شماره ۲ ادامه داد: می توانیم در این منطقه، محیطی را برای کودکان معلول ایجاد کنیم.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: زباله بسیاری از سالن های پذیرایی حاشیه شهر که در قسمت روستایی و بخش مرکزی قرار دارند، در حاشیه شهر و در قسمتی که مربوط به حوزه شهری است، انبار می شود.

وی در ادامه گفت: مشکلات متعددی برای واحد خدمات شهری در جهت جمع آوری زباله در چند نوبت را ایجاد کرده است.

پویا مهر با اشاره به مشکلات بهداشتی مختلفی که در آن مناطق ایجاد شده است تصریح کرد: این موارد باید بررسی شود.

 

بهزیستی زباله شورای شهر مشکلات نظام پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر