کد خبر: 711343 A

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران:

حسن اصغریان رستمی، گفت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرای مصوبات ستاد به منظور شفاف سازی روند صدور مجوز پروانه ساختمان، تسریع در کار و تکریم ارباب رجوع تا کنون ۱۳۷۰ دهیاری دوره آموزشی سیماک را گذرانده اند. ‎

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن اصغریان رستمی با بیان این که در گام نخست؛ با همکاری اداره کل پست استان به عنوان مجری طرح، با جمع آوری اطلاعات پایه از فرمانداری ها، بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها، عملیاتی سازی و اجرای پروژه مدیریت یکپارچه املاک موسوم به سیماک در استان آغاز شده است، عنوان کرد: این اطلاعات در سامانه بارگذاری و آموزش دهیاران و فراجویان آغاز شده است و تاکنون ۱۳۷۰دهیاری در ۳۵ بخش و ۱۳ شهرستان تاکنون این دوره را گذرانده اند.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری، افزود: در این راستا بیش از ۱۵۰۰ نفر از دهیاران و کارشناسان فنی به میزان ۶۳ نفر ساعت در ۱۳۷۰ دهیاری استان این دوره ها را سپری کرده اند.

اصغریان با اشاره به این که از این سامانه برای صدور مجوز ساخت و سازهای روستایی استفاده می شود، یادآور شد: شهرستان های ساری، قائم شهر، تنکابن، عباس آباد، بابلسر، جویبار، سیمرغ، آمل، میاندورود، بابل، سوادکوه، سوادکوه شمالی و نکا تاکنون با اتخاذ تمهیدات لازم به صدور پروانه ساخت و ساز روستایی از این طریق اقدام نموده اند.

وی تاکید کرد: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به منظور شفاف سازی روند صدور مجوز پروانه ساختمان، تسریع در کار و تکریم ارباب رجوع می بایست کلیه مجوزها و گواهی های ساخت و ساز از طریق سامانه صورت پذیرد و متولیان امر؛ نسبت به صدور پروانه تک برگی سیماک اقدام نمایند.

اصغریان رستمی، گفت: صدور مجوز پروانه ساختمانی روستایی در قالب برگه های مخصوص و متحدالشکل دارای هولوگرام انجام خواهد شد.

 

اقتصاد مقاومتی امور روستایی شهرداری بابلسر سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر