کد خبر: 709538 A

دادستان مرکز استان مازندران:

دادستان ساری از رفع تصرف 172 هکتار از منابع طبیعی در 9ماه اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،سید یونس حسینی عالمی در نشست خبری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران که صبح امروز برگزار شد، در پاسخ به سؤالی پیرامون پرونده تخلف در سازمان عمران شهرداری ساری اظهار داشت: این پرونده در مرحله کارشناسی است. سه کارشناس در حال پیگیری هستند و به دلیل حجم بالای کار تا اعلام نظر زمان می‌برد اما پرونده به جد در حال رسیدگی است و‌حساسیت گذشته همچنان وجود دارد.

وی در مورد پرونده شهرداری بابل نیز افزود: بخشی از این پرونده به دادگاه انقلاب ارجاع شد که رأی صادر شد اما قابلیت طرح عمومی ندارد. بخشی نیز به دادگاه کیفری 2  ارجاع داده شد که هنوز منجر به صدور رأی نشده است. بخشی نیز به دادگاه کیفری یک ارجاع داده شد که به خاطر نوع اتهام راجع به بخشی از آن رأی صادر شد و بخشی نیز همچنان مفتوح است.

دادستان ساری در مورد تخلف در یکی از اداره‌های زیرمجموعه جهاد کشاورزی گفت: پرونده‌ای مفتوح است و هنوز منجر به تصمیم ماهیتی نشده است و بازپرس قرار صادر کرده و در حال تکمیل پرونده است. این فرد نیز با وثیقه آزاد است.

وی همچنین پیرامون سؤالی در مورد تخلف یکی از مدیران زیرمجموعه وزارت نیرو در استان، افزود: تاکنون گزارشی ندالشتیم و هنوز پرونده‌ای تشکیل نشده است.

حسینی عالمی بحث اختلاس در پرونده مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی را رد کرد و توضیح داد: در این پرونده بی‌احتیاطی برای هزینه در جای خود مطرح است که در حال رسیدگی است، سازمان بازرسی به نحوه کمک به مؤسسات فرهنگی ایراد گرفت که باید پاسخ داده شود.

وی با اشاره به رسیدگی به پرونده یک مرکز نیکوکاری در بابل و و در ساری گفت: برای مردم اولویت کمک باید نهادهای رسمی مانند کمیته امداد و بهزیستی باشد که نظارت بر آن‌ها بیشتر است و در مرحله بعد نهادهایی که مطمئن هستند با دقت کار انجام می‌دهند.

حسینی در پاسخ به سؤالی با موضوع طرح تنفس جنگل و نیاز مواد اولیه صنایع سلولزی گفت: عده‌ای مدافع این طرح و عده‌ای مخالف آن هستند و حتی در میان نمایندگان نیز برخی مخالف هستند و معتقد هستند که کارشناسی جامع نشده است.

وی افزود: در 9 ماه اخیر 586 نفر متهم به قاچاق چوب محاکمه شدند که شش نفرشان خانم بوده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران بودجه‌ای که دولت برای منابع طبیعی در نظر گرفته را ناکافی دانست و گفت: امکانات، نیروهای انسانی و خودروهای منابع طبیعی نیز کافی نیست و یکی از بحث‌های جدی مدیران منابع طبیعی این است که اگر نتوانیم از منابع طبیعی استفاده کنیم بودجه برای حفاظت و بازسازی نخواهیم داشت.

وی همچمین از رفع تصرف 172 هکتار از منابع طبیعی در 9ماه اخیر خبر داد.

حسینی عالمی با اشاره به اقدام استاندار مازندران نسبت به منع مدیران از شکایت از خبرنگاران، آن را شایسته دانست و ضمن تشکر از استاندار خاطرنشان کرد: نگاه من هم حمایت از خبرنگاران است و از همکارانمان در روش تحقیق پیرامون شکایت دیگران از اصحاب رسانه می‌خواهم که با نگاه به رسالت خبرنگاری به این موضوعات رسیدگی کنند.

وی به موضوع شکار بی‌رویه پرندگان و چهارپایان در مازندران اشاره کرد و گفت: میزان حجم شکار در بابلسر و فریدونکنار بیشتر و حساسیت جهانی و کشوری نیز بیشتر است. شکار جزء فرهنگ مردم این منطقه است و اختلاف با مسئولان آن بر سر نوع برخورد و شیوه جلوگیری از شکار بی‌رویه است ،آن‌ها نیز با شکار مخرب و مضر مخالف هستند.

حسینی عالمی از مردم خواست که زمین‌های کشاورزی خود را که ذخیره فرزندانشان است کمتر بفروشند تا بستر تبدیل آن‌ها به ویلا و خانه مهیا نشود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران شماره پیامکی09112293240  را برای اعلام موردی تعرض به منابع طبیعی و محیط زیست و ساخت و ساز غیرمجاز یا سرو گوشت پرنده در رستوران‌ها و تخلفاتی از این دست اعلام کرد.

 

پرنده دادستان عمومی و انقلاب کشاورزی منابع طبیعی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر