کد خبر: 707862 A

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از ورود سطح سواد سلامت به حوزه سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: تلاش داریم با اجرای این طرح، سلامت بازنشستگان را افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، حسین شاهوردی روز چهارشنبه در بین بازنشستگان مازندران و بررسی مشکلات آنان افزود: سازمان تامین اجتماعی، سازمان توانمندی دارد و مسائل اقتصادی کلان موجب شد تا برخی مشکلات به وجود آید که برطرف می شود و نگرانی وجود ندارد.

وی اظهار کرد: سازمان به تعهدات خود عمل می کند و عمل خواهد کرد و باید مسائل حوزه های کاری دنبال شود و نگرانی از این بابت وجود نداشته باشد.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: اینکه قدرت خرید پایین آمده است؛ مساله ای است که همگان به آن اذعان دارند و در جامعه مشهود است.

شاهوردی افزود: مساله ارزی، فشار اقتصادی کشورهای غرب به کشور است که امیدوارم برطرف شود.

وی گفت: در موضوع برنامه های معاون اجتماعی و فرهنگی، در بحث ارتقای سطح سواد سلامت بود و برای اولین بار سازمان تامین اجتماعی در حوزه پیشگیری ورود پیدا کرد در حالی که تاکنون این موارد بهداشت و درمان و پیشگیری، در اختیار بهداشت و درمان بود.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: تا قبل از اینکه بیماری ایجاد شود؛ از آن جلوگیری شود و سازمان در این بحث با قوت وارد شده است تا از هزینه های بیشتر جلوگیری شود.

شاهوردی بیان داشت: در 5 سال آینده تلاش داریم تا بازنشستگان ما از سطح سواد سلامت برخوردار و به قبل از بازنشستگی ورود کنیم.

وی گفت: المپیادهای ورزشی، ورزش های همگانی، مسابقات المپیادهای ورزشی در سطح سواد سلامت موثر است.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: ارتقای سطح سواد سلامت، طرح ارتقای کرامت رضوی از مواردی است که برای خدمات رسانی به بازنشستگان وارد و به سمتی حرکت کنیم تا خدمات ویژه ارائه شود.

شاهوردی افزود: طرح ارتقای کرامت رضوی، از یادگاران مهم مرحوم نوربخش ریاست فقید سازمان تامین اجتماعی است که اولویت با افرادی است که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشدند و مازندران در این طرح پیشتاز است و تلاش داریم تا توسعه یابد و باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

وی گفت: در بحث وام ها، سازمان اختیارات را به شما واگذار کرد؛ اما برخی وام ها به مدیران استان تفیض اختیار شده است که محدود است اما از بانک رفاه انتظار داریم که سهمیه وام در اختیار را بازنشستگان قرار داده و بازنشستگان به صورت ویژه دیده شوند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در بحث همسان سازی، جلسات مختلف برگزار شد و امیدواریم که این اتفاق بیفتند و حق با شماست چرا که برخی مطالبات گذشته انجام نشده است و اگر مطالبات برگردد مشکلی برای هماهنگی و همسان سازی نداریم.

شاهوردی خاطر نشان کرد:هزینه هایی که در گذشته تحمیل شده است؛ موجب برخی مشکلات شده است و در این دوره کمترین تحمیل را داریم.

وی افزود: بیمه های تکمیلی توسط کانون عالی انجام می شود و هزینه های تمام شده برخی از بیمه ها بالا 60 تومان بود که تحمیل می شد به بازنشستگان که باید دو برابر هزینه را تقبل می کردید که سازمان همه بیمه ها را تجمیع کرد.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان کمترین حقوق را دریافت می کنند و این دغدغه ما هم هست و دغدغه مالی شما را قبول داریم و سازمان تلاش دارد تا بازنشستگان کمترین دغدغه را داشته باشند و مشکلات کمتر و برطرف شود.

 

بازنشستگی حقوق سازمان تامین اجتماعی سلامت فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر