کد خبر: 706696 A

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران عنوان کرد:

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران گفت:دو مشکل اساسی بازنشستگان معیشت و درمان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران، جلسه بررسی مشکلات بیمه ای بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان قائم شهر،با بیان اینکه تعداد بانشستگان سطح کشور سه میلیون و 500 هزار نفر است و هفتاد درصد آنان حداقل بگیر هستند، گفت:دو مشکل اساسی بازنشستگان معیشت و درمان است.

نصراله دریابیگی افزود: با پیگیری های ما و دیگر مسئولین شهرستانی بخش قلب و جراحی قلب باز بیمارستان ولیعصر قائمشهر راه اندازی شد.

عضو کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور حق بیمه های پرداختی در حوزه درمان را چهار مورد بیان کرد و گفت: بخشی مربوط به کارگران است، و طبق قانون نیز حق بیمه پرداختی بازنشستگان دو درصد است.

وی ادامه داد: سرانه ی درمان مورد بعدی است که توسط دولت ایجاد شده و آخرین مورد درمان محرمانه است.

دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران با اشاره به 148هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی که از سال 58 تاکنون می باشد، گفت: برای کمک به سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران با بیمه آتیه سازان قرارداد بستیم و رضایت بازنشستگان را نیز تاحدودی بدست آوردیم.

دریابیگی ادامه داد: در قائمشهر در حوزه آزمایشگاه ها دچار چالش شده ایم.

در ادامه سیدعلی اصغر حسینی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائمشهر با بیان اینکه بازنشستگان به لحاظ منابع مالی و معیشت دارای مشکلات عدیده ای هستند، گفت: اکثر بازنشسته ها حداقل بگیر هستند و ناکافی بودن درآمد بزرگترین مشکل آنان است.

سیدعلی اصغرحسینی با اشاره به شرایط و کهولت سنی و نیاز بازنشستگان به خدمات درمان و پزشکی افزود: هزینه های درمان و پزشکی برای بازنشستگان به نسبت دیگر اقشار جامعه بیشتر است.

حسینی دغدغه بازنشستگان را ناکافی بودن درآمد و بالا بودن هزینه درمان بیان کرد و گفت: بزرگترین نگرانی کانون بازنشستگان، بیمه تکمیلی است.

وی تصریح کرد: بیمه آتیه سازان به عنوان متولی بیمه تکمیلی بازنشستگان است که سه میلیون نفر از بازنشستگان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

حسینی با بیان اینکه در قائمشهر مشکلاتی درحوزه آزمایشگاه ها وجود دارد، گفت: امیدواریم بازنشستگان شهرستان نیز بتوانند مانند بازنشستگان سطح کشور از خدمات مراکز درمانی از جمله آزمایشگاه ها برخوردار شودند.

 

استان مازندران بیمارستان درمان مشکلات کانون بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر