کد خبر: 706275 A

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران:

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اشاره باینکه عملکرد راههای مازندران ملی است افزود ده درصد از کل تردد کشور در جاده های مازندران اتفاق می افتد .

به گزارش ایلنا از ساری،مدیر کل راه و شهرسازی مازندران،درخصوص نحوه توزیع اعتبارات بخش حفظ و نگهداری راه ها گفت : عملکرد راههای مازندران ملی است چون ده درصد از کل تردد کشور در جاده های مازندران اتفاق می افتد و این رقم ، رقم قابل توجهی است و حکایت از ترافیک بالایی دارد . بر این اساس انتظار ما این است که با این حجم تردد ، مدیران کشوری ، در توزیع اعتبارات نیز این موارد را لحاظ کنند و راههای استان را ویژه ببینند .

سید محمد نظری تاکید کرد : برای تخصیص اعتبارات ویژه در بخش راه ، به مشارکت و فعالیت بیشتر نمایندگان استان نیاز داریم به ویژه اینکه دو تن از این عزیزان در کمیسیون عمران حضور دارند و ضرورت دارد در ابتدای راه ، سهم استان را بررسی کنند به ویژه در اجرای دو آزاد راه مهمی که داریم ، آزاد راه قائم شهر به آمل و آزاد راه قائمشهر به ساری که حجم عظیمی از ترافیک را متحمل می شوند .

همچنین با توجه به اینکه فاصله بین شهرها در استان اندک است ، کمربندی های موجود و کنارگذرگاههای شهری پاسخگوی این حجم از ترافیک نیستند و در بسیاری از ایام تعطیل ، تشدید ترافیک ، زندگی شهروندان را مختل میکند و با توجه به این که طرح هر دو آزاد راه آماده شد، و بین این فضا هم حتما ریل آهن خواهیم داشت ، باید مدهای حمل و نقلی را در استان گسترش دهیم .

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در ادامه به توسعه فرودگاه ها اشاره کرد و گفت : سهم خدمات هوایی ما پنج درصد است که بسیار پایین است و باتوجه به اینکه ما یک استان توریست پذیر هستیم ، این پنج درصد بسیار اندک است . نظری همچنین خاطرنشان کرد: حمل و نقل بار نیز باید از جاده جمع کنیم و به ریل انتقال دهیم که هم در مصرف سوخت و هم در آلودگی محیط زیست ، امری ضروری است و در مجموع باید دست به دست هم دهیم و در توسعه فضاهای حمل و نقلی ، استان را جایگاه اصلی خود برسانیم .

نظری در پایان به توسعه راه ها و محورهای حمل و نقل طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت : مازندران به دلیل حجم فزاینده ترافیکی که داشت باید به سمت توسعه راه ها و حمل و نقل می رفت که این اتفاقات شروع شد.

وی ادامه داد: تمام راه های روستایی باید به راه های فرعی درجه یک تبدیل شوند و راه های اصلی باید به راه های چهارخطه تبدیل شوند که این اتفاقات از چند سال قبل آغاز شده بود به عنوان مثال محور قدیم آمل به بابل ، قائمشهر به کیاکلا ، کیاکلا به سمت بهنمیر ، کیاکلا سمت جویبار ، نکا به نیروگاه ، بهشهر به زاغمرز همه از جمله راه های دو خطه ای بودند که طی همین سال ها به محورهای چهارخطه تبدیل شده یا در حال تبدیل هستند اما همان طور که گفتم لازم است اعتبارات ویژه و منابع خوبی تزریق شود تا بخشی از مشکلات مازندران در حوزه حمل و نقل حل شود و بتوانیم حق مردم در این بخش را ادا کنیم .

 

آزاد راه جاده راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر