کد خبر: 706216 A

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری:

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه ماهیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران ملی است بر ضرورت همکاری و مساعدت با این پروژه مهم در مرکز استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،علی اکبر زلیکانی عصر امروز در سی و پنجمین جلسه شورای شهر ساری با تاکید بر ساماندهی رودخانه ها، اظهار داشت: درصورت اجرای طرح ساماندهی رودخانه ، مرکز مازندران می تواند نقش مهمی در روند زیباسازی شهری و توسعه و بهسازی مبلمان شهر ساری ایفا کند.

وی با اشاره به ظرفیت ها و جاذبه های ویژه رودخانه در مسیر رشد و توسعه صنعت گردشگری و بخش اقتصادی ، افزود: طرح ساماندهی رودخانه می بایست دارای هماهنگی و پیوند منطقی با طرح جامع توسعه و عمران شهری و زیباسازی شهر باشد.

نائب رئیس شورای شهر ساری گفت: شرکت آب منطقه ای بر اساس قانون باید نقشه های حریم رودخانه را در اختیار ،فرمانداریها،شهرداری ها ،بخشداری ها و شورای شهر قرار دهد و خودشان نیز بر روند اجرای فعالیت ها در حریم بستر رودخانه نظارت کنند.

وی با بیان اینکه ظرفیت رودخانه های ما همچون دیگر ظرفیت ها نظیر جنگل، دریا به تهدید تبدیل شده است ،افزود: هرگونه تجاوز به بستر رودخانه موجب انسداد و در نهایت جاری شدن سیلاب خواهد شد.

زلیکانی با اشاره به پروژه فرهنگی دفاع مقدس مازندران به اهمیت این پارک موزه پرداخت و تصریح کرد: احداث و تکمیل این مرکز فرهنگی فضای حضور خانواده های شهدا و ایثارگران در مجموعه فراهم و خاطرات جنگ را برای آنها زنده می کند.

وی ادامه داد: با اتمام و عملیاتی شدن پروژه های پارک ملل و مرکز فرهنگی دفاع مقدس موجب می شود که چگونه از حریم روخانه ها برای جذب گردشگر و ارتقای اقتصاد بهره گیری کنیم.

زلیکانی بر عملیاتی شدن اظهار نظرات مطروحه در این جلسه در خصوص مرکز فرهنگی دفاع مقدس تاکید کرد و ماهیت این پروژه را ملی دانست.

نائب رئیس شورای شهر ساری خاطر نشان کرد: این پروژه درقالب بودجه امسال دیده شود چرا که به غیر از بازسازی خاطرات دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان مازندران در جذب گردشگر نیز مفید خواهد بود.

سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری درباره مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران گفت: ابنیه و عملیات این مرکز فرهنگی به روز رسانی شود و ثبت پل این پارک موزه به نام شهرداری مورد موافقت شورای شهر ساری است.

 

جنگ دفاع مقدس موزه رئیس شورای اسلامی شهر ساری منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر