کد خبر: 705499 A

معاون پژوهش آموزش‌پرورش مازندران:

معاون پژوهش آموزش‌وپرورش مازندران ضمن بیان اینکه تصورات و ابتکارات فردی نمی‌توانند پاسخگوی نیازهای جامعه در عصر حاضر باشد، بر لزوم توسعه خرد جمعی و مدیریت دانش‌محور تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،محمدعلی جوادی بورا در آیین تجلیل از معلمان و دانش‌آموزان پژوهنده برتر کشوری و استانی که در اردوگاه شهدای دانش‌آموز شهرستان ساری برگزار شد ، به دو هزار و 170 اثر اقدام‌پژوهی که از سطح شهرستان‌ها در سال تحصیلی 96-97  جمع‌آوری شد اشاره کرد و اظهار داشت : 220  اثر حداقل‌های لازم برای ورود به عرصه رقابت را داشتند و در نهایت 170 اثر ارزنده شناسایی شد که 10اثر به وزارتخانه فرستاده شد و یک اثر از مازندران رتبه نخست کشور را به دست آورد.

وی همچنین به ثبت اثر دو هزار معلم مازندران در سامانه پژوهش استانداری اشاره و اعلام کرد که دو‌نفر از آنان موفق به رتبه برتر شدند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش  از رتبه کشوری یک معلم مازندرانی در حوزه پژوهش‌های درون‌سازمانی وزارت آموزش‌وپرورش نیز خبر داد.

وی به 17 طرح پژوهشی اشاره کرد که از میان 100 طرح، امسال مجریان آن پس از انعقاد قراداد در حال انجام پژوهش هستند و تا اسفندماه به پایان می‌رسد.

جوادی بورا همچنین از اعلام فراخوان شرکت در 14 عنوان طرح پژوهشی در دو هفته آینده برای دانشگاهیان و فرهنگیان خبر داد که با 14 پژوهش برای سال 98 قرارداد همکاری بسته خواهد شد این  قراردادها در حوزه‌های مختلف مانند پایش نیروی انسانی، آسیب‌مالی اجتماعی، اقتصاد آموزش‌وپرورش و غیره است.

وی ضمن انتقاد از شکاف میان بستر اجتماعی و تحقیقات در حال انجام، تأکید کرد: اگر نتوانیم همگام با بستر اجتماعی و تحولات اجتماعی، مهارت‌های زندگی را در خود تقویت نکنیم و به ابزار آن که دانش درون‌سازمانی است، دست نیابیم، بسیاری از منابع اقتصادی و انسانی به هدر می‌رود.

جوادی بورا سواد پژوهش یا سواد اطلاعاتی را جدا از سواد کامپیوتری دانست و ادامه داد: به این معنا که باید بتوانیم در کمترین زمان و هزینه به نیازهای اطلاعاتی خود دست یابیم.

معاون پژوهش آموزش‌پرورش مازندران تأکید کرد: تنها تصورات فردی و یا حتی ابتکارات فردی نمی‌توانند پاسخگوی نیازهای جامعه در عصر حاضر باشد، بلکه خرد جمعی و مدیریت دانش‌محور می‌تواند ما را به اهداف نظام جمهوری اسلامی نزدیک کند.

در آیین امروز از 441 معلم و دانش‌آموز برگزیده کشوری و استانی در جشنواره‌ها و مقالات حوزه پژوهش تجلیل می‌شوند.

 

آموزش و پرورش جامعه معاون وزارتخانه رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر