کد خبر: 703766 A

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن مازندران خبر داد:

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن مازندران یکی از چالش های مهم استان در حوزه صنعت و معدن را نبود کلینیک صنعتی عنوان کرد و گفت: مازندران از جمله استان های برتری است که توانست این کلینیک را در استان راه اندازی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،عسکری در دیدار با آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران که صبح امروز بمناسبت هفته پژوهش در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با بیان اینکه این سازمان در سال 1393 به فرمان مقام معظم رهبری تاسیس شد اظهار داشت: جامعه هدف این سازمان مهندسین مرتبط با حوزه صنعت و معدن هستند که در رشته های مختلف فارغ التحصیل شده اند.

وی افزود: تا مادامی که کار مردمی و بسیجی نشود امکان نجات صنعت وجود ندارد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن مازندران با اعلام اینکه از ظرفیت سه هزار و 300 مهندس بسیج در حوزه صنعت و معدن بهره گیری شده است ،گفت: این مهندسین با حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی چالش های ان واحد را بررسی می کنند.

وی یکی از چالش های مهم استان در حوزه صنعت و معدن را نبود کلینیک صنعتی عنوان کرد و تصریح کرد: مازندران از جمله استان های برتری است که توانست این کلینیک را در استان راه اندازی کند.

عسکری با اعلام اینکه تاکنون 55 واحد صنعتی توسط بسیج مهندسین ارزیابی شد ،ادامه داد: 90 درصد واحدهای صنعتی استان کوچک و متوسط هستند و غیر از این یکهزار صنعت استان خود مالکی است که تخصص در حوزه صنعت ندارند که نیاز به مشاوره دارند.

وی در ادامه خواستار حمایت مسئولان از نخبگان و پژوهشگران استان شد .

بانک ها در پرداخت تسهیلات پژوهشی تسهیل گری کنند

در ادامه پارسا دانشور  به ظرفیت مخترعین استان اشاره کرد و تاکید کرد: دستگاه های دولتی از محصولات دانش بنیان استانی حمایت کنند.

وی چند نمونه اختراعات مخترعین استان اشاره و اینکه حتی کسورهای دیگر نتوانستند به این اختراعات دست پیدا کنند،افزود: یخچال نگهداری از واکسن نمونه ای از اختراعات نخبگان این استان بوده که هنوز خریداری نشده است انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حمایت از این دستاورد با مخترعین همکاری کند.

این مخترع کشوری گفت: بودجه تحقیقاتی مخترعین به دلیل تحریم ها رشد بالایی داشته و خرید آن در توان پژوهشگران نیست البته سازمان بسیج مبلغی بلاعوض پرداخت می کند اما این کافی نیست .

وی خواستار شد تا بانک ها در پرداخت تسهیلات به پژوهشگران با توجه به افزایش قیمت محصولات اولیه تسهیل گری کنند.

دانشور خاطر نشان کرد: تکنولوژی های متعددی از سوی مخترعین اختراع شد اما به دلیل همکاری دستگاه های دیگر این محصولات بدون استفاده مانده است انتظار می رود دستگاه هایی مرتبط با این موضوع تکنولوژی های ما را خریداری کنند.

وی گفت:هم اکنون دو طرح ملی در دست اقدام است اما زمینه تحقیق آن به خوبی فراهم نیست و اینکه این تکنولوژی ها به فروش می رسد یا خیر از دغدغه های مهم مخترعین است.

 

بسیج جامعه صنعت صنعت و معدن مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر