کد خبر: 703612 A

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده، هشت ماه سالجاری در استان را 16هزار 967 نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل 3 درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،علی عباسی گفت:براساس آمار معاینات انجام شده، 8 ماه سالجاری در استان را 16 هزار 967 نفر در حوزه پزشکی قانونی بوده است، اظهار کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل سه درصد افزایش داشت.

وی اشاره به اینکه از این تعداد ذکر شده 11 هزار 191 نفر مرد و بقیه زن هستند، افزود: براساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندرود با عدد 3 هزار 769، بابل با عدد 2 هزار 42 و آمل با عدد هزار و 674 نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس‌آباد با عدد 255 نفر ثبت شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه در شهریور ماه بیشترین میزان نزاع صورت گرفته است، تصریح کرد: براساس آمار ارجاعی از مراکز استان، شهریورماه با 2 هزار و 340، مرداد ماه با 2 هزار و 302،  تیر ماه با 2 هزار و 252 به ترتیب بیشترین و فروردین ماه با هزار و  912 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

وی با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، گفت: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب‌دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

عباسی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفت‌وگو و تفاهم مشکلات بین هم را حل و فصل کنند.

 

استرس جامعه مشکلات مهارت های زندگی قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر