کد خبر: 701996 A

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از ساخت 400 هزار واحد مسکن تا پایان کار دولت تدبیر و امید در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،سید سعیدسید علایی در آئین تودیع و تکریم مدیرکل راه و شهرسازی مازندران که صبح امروز در سالن همایش هواشناسی مازندران برگزار شد با بیان اینکه استان مازندران با وسعت 23 هزار و 56 کیلومتر مساحت معادل 1.6 دهم مساحت کشور و هم مرز بودن با آسیای میانه از اهمیت زیادی برخوردار است،اظهار داشت: همچنین این استان به دلیل کریدور شمالی و داشتن آب و هوای مناسب و بهرمندی از ظرفیت های گردشگری ،دریایی و کشاورزی مورد توجه همه مسئولین نظام بوده است.

وی با بیان اینکه مازندران با دارا بودن 10 هزار و 400 کیلومتر راههای اصلی و فرعی رشد خوبی در این بخش در منطقه و کشور داشته است ،افزود: با وجود این باید در حوزه فعالیت بیشتری شود و اقدامات مناسب در حوزه حمل و نقل صورت گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت:بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی مازندران بیش از 90 درصد ساخت مسکن مهر در استان انجام گرفته که جای بسی خوشحالی است ،هرچند این روند خوب بوده ولی نیاز به اهتمام بیشتری دارد.

وی به "طرح بازآفرینی شهری" که مورد تاکید وزارت راه نیز است اشاره کرد و گفت: هر چند در دوره مدیریت مدیرکل پیشین اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است اما به دلیل اهمیت این موضوع ،ضرورت دارد تا بصورت جدی تری این فرآیند ادامه پیدا کند.

سید علایی به دیدارمهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی با رئیس جمهور در گذشته اشاره کرد و تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی با دیدگاه و رویکرد خوب در حوزه مسکن با نگاه انبساطی با هدف ساخت 400 هزار واحد مسکن اهداف خود را اعلام کردند .

وی افزود: از این تعداد واحد مسکن 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در بافت های فرسوده و 100 هزار واحد دیگر در شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت ساخته می شود که این تغییر رویکرد نقش زیادی در ایجاد اشتغال ،افزایش امید مردم و ثبات و آرامش در بازار خواهد داشت.

سید علایی نظارت دقیق در اجرای مسکن مهر از سوی راه و شهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری ها را امری مهم دانست و خاطر نشان کرد: در حوزه حمل و نقل نیز کارهای بزرگی در دولت صورت گرفته است و تاکنون شاهد افتتاح 5 پروژه بزرگ ریلی در کشور بودیم.

وی یکی از اقدامات مهمی که در نظام اداری در دولت مطرح شد، اصلاح نظام جامع اداری است عنوان کرد و گفت: این طرح در حوزه راه و شهرسازی پیگیر و سند جامع نظام اداری تدوین وابلاغ شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از بکارگیری 270 نیروی انسانی جدید در مجموعه وزارت راه و شهرسازی خبر داد و افزود:ضمن اینکه در این طرح بر لزوم اجرای طرح ارتقای شایستگی ها و استعدادیابی در وزارتخانه تاکید شده است.

سید علایی اعلام کرد: تاکنون یکهزار و 428 نفر از همکاران به عنوان کارشناس در سامانه ثبت نام کرده اند و از این طریق در برآنیم بانک اطلاعاتی مدیران را تشکیل دهیم.

وی بیان کرد: 66 نفر نیز از مازندران در این سامانه نام نویسی کردند که انتظار می رود این تعداد افزایش پیدا کند .

 

دولت مسکن وزیر راه و شهرسازی هواشناسی کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر