کد خبر: 701821 A

فرمانده انتظامی استان خبرداد:

فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف 300 میلیارد ریالی پرونده‌های جعل و کلاهبرداری در استان طی سال جاری خبر داد.

به‌ گزارش‌خبرنگار ایلنا، سردار"سیدمحمود میرفیضی"گفت: امروزه کلاهبرداران و جاعلان حرفه‌ای با شخصیت‌سازی متفاوت از هویت خود در فضای مجازی و حقیقی برای جلب اعتماد مخاطبان اسنادی را ارائه می‌کنند که معمولا جعلی و فاقد ارزش قانونی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق العاده، سوژه‌های خود را انتخاب می کنند و معمولا با بزرگ نمایی و یا منسوب کردن خود به شخصیت‌های مهم و صاحب نفوذ، سعی در جلب اعتماد مخاطبان دارند.

سردار میرفیضی با اشاره به این که طمع قربانی، فرصت مناسبی برای موفقیت کلاهبرداران است، تصریح کرد: ضعف آگاهی و اعتماد بی‌مورد به افراد از مهمترین عوامل سوء استفاده سودجویان و کلاهبرداران است که معمولا با ترفند، دادن وعده های وسوسه انگیز صورت می پذیرد.

این مقام انتظامی از کشف 240 فقره جعل و 517 فقره کلاهبرداری در استان طی 8 ماهه امسال در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: در طی این مدت  5 باند جعل و کلاهبرداری در استان شناسایی و متلاشی شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به افزایش 17 درصدی کشف پرونده‌های جعل و کلاهبرداری در استان طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، اظهار داشت: مجموع پرونده های کشف جعل و کلاهبرداری در استان بالغ بر 300 میلیارد ریال بوده است.

وی در خاتمه با بیان اینکه سهل انگاری و عدم رعایت نکات امنیتی در انجام معاملات از مهمترین عوامل افتادن در دام کلاهبرداران و سودجویان است از مردم خواست: ضمن خودداری از انجام معاملات مشکوک و پذیرش اسناد و چک های فاقد اصالت از اعتماد بی جا به افراد خودداری کنند.

استان مازندران چک فرمانده انتظامی استان فضای مجازی کلاهبرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر