کد خبر: 701115 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران تاکید کرد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران بر لزوم ارتقای شورای فرهنگ عمومی با رویکرد معنوی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،محمود شالویی صبح امروز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگی با مهم برشمردن شورای فرهنگ عمومی بر ارتقای این فرهنگ در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: دغدغه فعالیت های فرهنگی بایستی سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی مجمعی قرارگاهی و رسمی برای فرهنگ عمومی کشور است که با ظرفیت شناسی، برنامه ریزی و هم افزایی دستگاهی نقشی مهم در رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد و باید تقویت شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: به دلیل اهمیت شورای فرهنگ عمومی این جلسات بطور گسترده در سطح کلان برگزار می شود اما در زمینه اجرایی شدن مصوبات اقدام جدی صورت نگرفته و چندان جزء دغدغه ی متولیان نیست.

وی ارتقای سطح فرهنگ عمومی با رویکرد معنوی را ضروری دانست و بر ارتقای سطح سلامت عمومی با بهره گیری معنوی تاکید کرد.

شالویی به فضای ملتهب جامعه در حوزه بازی های رایانه ای اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه در حوزه رایانه ای اتفاقاتی رخ می دهد که جزء مهمترین موضوعات در مباحث اخلاقی شده است و موجب شده تا این آسیب به منازل ورود پیدا کند .

وی افزود: بر اساس اخبارهای موجود رژیم غاصب صهیونیست که به لحاظ اعتقادی قابل قیاس با کشور ما نیست اما نصب برخی بازی های رایانه ای برخورد جدی می کند این در حالیست در کشور ما به معضل که از آسیب های جدی است توجه جدی نمی شود.

شالویی با اعلام اینکه سال گذشته ،207 هزار نفر از کنسرت موسیقی در استان دیدن کردند افزود: از این میزان 82 درصد مربوط به موسیقی پاپ بوده که اگر بار ابتذال نداشت بار معنوی هم نداشتند.ضمن اینکه کسی با نشاط و شادابی مخالف نیست اما بایستی خروجی خوبی داشته باشد.

وی گفت: آمار انتشارات در استان خیلی بالاست اما بر اساس تحقیقات انجام گرفته، بعد از کتاب درسی  رمان های خارجی بیشترین مطالبات مردم بوده است که اصالت معنوی و دینی نمی توان از این کتب استخراج کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران تاکید کرد: باید با تعامل و همکاری یکدیگر تلاش کنیم جریان جدید و نظامند و متناسب با شرایط روز به وجود آوریم.

شالویی در ادامه بر راهکارهای ترویج ارتقای فضای خوشبینی نسبت به یکدیگر تاکید کرد و افزود: در حال حاضر دشمن بر آن است تا از فضای نامناسب جامعه سوء استفاده کند.

وی همچنین بر بررسی شیوه های اشاعه امید،نشاطو شادابی مبتنی بر اخلاق مندی تاکید و ترویج مکارم اخلاقی در جامعه را ضروری دانست.

 

بازی های رایانه ای جامعه رمان فرهنگ و ارشاد برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر