کد خبر: 700478 A

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابلسر خبر داد:

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابلسر از اجرای طرح تولید محصول سالم توت فرنگی توسط زنان روستایی برای اولین بار در استان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا رحمانی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح ملی تولید محصول سالم سبزی و صیفی و دریافت پروانه استاندارد GAP در شهرستان بابلسر، از اجرای طرح تولید محصول سالم توت فرنگی توسط زنان روستایی در این شهرستان خبر داد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابلسر با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در استان مازندران اجرا و این شهرستان به صورت پایلوت برای اجرا انتخاب شد، افزود: اجرای این طرح از سوی این مدیریت و با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان متبوع و امور بانوان استانداری مازندران خواهد بود.

رحمانی ادامه داد: این طرح از ابتدای آذرماه امسال برای تولید محصول سالم توت فرنگی در دو هزار و 500 مترمربع از اراضی کشاورزی روستای هلی باغ بهنمیر شروع و با برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی برای زنان روستایی و بازدید مستمر کارشناسان از مزرعه و استفاده از عوامل بیولوژیک، اجرا خواهد شد.

این مسوول خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مواد غذایی در حفظ سلامت انسان ها، اجرای این طرح گامی موثر و ارزشمند در تولید محصول سالم کشاورزی و ایجاد فرهنگ تولید محصول سالم با هدف ارتقاء سلامت جامعه می باشد.

رحمانی در پایان تصریح کرد: ترویج تولید محصول سالم برای توسعه پایدار کشاورزی از اهداف مهم جهاد کشاورزی است.

 

توسعه پایدار جهاد کشاورزی زنان کشاورزی بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر