کد خبر: 700473 A

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات معلولان از دغدغه های جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر،علی‌محمد شاعری، جمعه شب در همایش روز معلول به همت جامعه معلولین بهشهر افزود: حمایت از معلولان، یکی از اولویت های مجلس و  نمایندگان است که با قوت در دستور کار قرار گرفت و افزایش حقوق ها تا سه برابر شده و در بخش حمایتهای درمانی هم توجه خوبی شده است.

وی گفت: در اولین قدم افزایش مستمری معلولان و سه برابر شدن مستمری از برنامه های مهم مجلس بود که اجرایی شد و اکنون این قشر در وضعیت مناسب تری نسبت به گذشته هستند.

شاعری، با اشاره به اینکه تلاش برای ایجاد اشتغال و اجرایی شدن قانون جامع برای معلولان، از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا در این بخش از معلولان دستگیری شود.

 نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر سه درصد استخدام معلولان در دستگاههای اجرایی عملیاتی شود؛ بسیاری از مشکلات این قشر حل می شود.

شاعری در ادامه اظهار کرد: مناسب سازی معابر، از دغدغه های همیشگی این قشر است که با وجود تکرار این موارد، همچنان برخی مشکلات وجود دارد و شهرداران در مناسب سلزی معابر برای معلولان و جانبازان با دقت نظر بیشتری وارد عمل شوند.

وی با تاکید بر رفع مشکلات معلولان و نیاز معلولان به ویلچر، تجهیزات، امکانات درمانی و ورزشی گفت: ایجاد مرکز خدمات توانبخشی و امکانات رفاهی و  ورزشی با اولویت در دستور کار است.

شاعری افزود: حل مشکل معلولان همچون سایر اقشار و حتی جلوتر از بقیه اقشار در دستور کار مجلس است و نمایندگان با دقت نظر بیشتری در این حوزه وارد عمل می شوند؛ تا گره گشایی کنند

 

مجلس شورای اسلامی مشکلات معلولان نمایندگان مجلس بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر