کد خبر: 699736 A

رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران از تحصیل نیمی از دانش آموزان معلول مازندانی در مدارس عادی خبر داد و گفت: باید شرایط لازم در همه مدارس برای حضور این دانش آموزان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر، سید حسن قاسمی، چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز معلول با حضور دانش آموزان استثنایی مدارس بهشهر در سالن توحید این شهرستان؛ افزود: دانش آموزان معلول ما هم جزئی از این جامعه هستند و حق زندگی دارند و نباید توانمندی های آنان نادیده گرفته شود.

وی گفت: هم اکنون از 8 هزار دانش آموز معلول استان مازندران، 5 هزار نفر یعنی بیش از نیمی از این دانش آموزان رد مدارس عادی مشغول تحصیل هستند.

رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر مناسب سازی مدارس عادی برای حضور معلولان خاطر نشان کرد: شرایط برای تحصیل دانش‌آموزان معلول جسمی و حرکتی باید به گونه‌ای فراهم شود تا هیچ کمبودی از لحاظ امکانات در مدارس این گروه دانش‌آموزان وجود نداشته باشد.

قاسمی گفت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اجرای برنامه تلفیقی فراگیر تلاش دارد؛ تا دانش اموزانی که از لحاظ توان ذهنی و بهره هوشی در سطح دانش آموزان عادی هستند، اما دارای مشکلات حرکتی، جسمانی و حسی هستند را در مدارس عادی مشغول تحصیل شوند

 

آموزش و پرورش جامعه دانش آموزان معلولان سازمان آموزش و پرورش استثنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر