کد خبر: 699080 A

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی:

عبدالله رضیان در افتتاحیه نمایشگاه ملی مرکبات و جشنواره اقوام و عشایر یکی از محورهای مهم اقتصادی استان مازندران را کشاورزی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر، عبدالله رضیان در افتتاحیه نمایشگاه ملی مرکبات و جشنواره اقوام و عشایر گفت: یکی از محورهای مهم اقتصادی استان مازندران کشاورزی است.

رضیان بیان کرد: باتوجه به ظرفیتی که در تولید محصولات کشاورزی وجود دارد، برنج و مرکبات دو محور اصلی این تولیدات هستند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی برگزاری نمایشگاه با محوریت کشاورزی را نشان دهنده دغدغه در این حوزه بیان کردو افزود : در یک ماه اخیر این سومی نمایشگاهی است که در خصوص بخش کشاورزی برگزار می شود.

عبدالله رضیان یکی از مهم ترین رسالت استاندار جدید را موضوع کشاورزی و مرکبات عنوان داشت و گفت:در کشورچهار و نیم میلیون تن تولید مرکبات داریم که عمده تولید مرکبات در مازندران است و شامل دو و نیم میلیون تن می شود.

رضیان مصرف مرکبات را حدود  2 میلیون و 200 تنبیان کرد و گفت: و حدود 2 میلیون 300 تن مازاد مصرف داریم.

وی ادامه داد: 7/1 میلیون تن پرتقال تامسون است که متاسفانه به دلیل نوع آن امکان صادرات وجود ندارد.

رضیان صادرات مرکبات و تغییر الگوی تولید را دو چالش جدی در حوزه مرکبات دانست و ابراز کرد: برای برطرف کردن این دو چالش باید به صورت جدی کار کنیم.

نماینده مردم قائمشهر تصریح کرد: کشورهای هدف که بزرگترین ظرفیت صادراتی را دارند و در شرایط تحریم هم مشکلی نداریم، کشورهای حاشیه خزر و روسیه هستند که تولید مرکبات ندارند و ماهم به جهت نبود زیرساخت نمی توانیم صادر کنیم.

این مسئول حل مشکلات زیرساخت و برندسازی را نیازمند کمک دولت و بخش خصوصی عنوان کرد.

 

 

استان مازندران کشاورزی مرکبات مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر