کد خبر: 698648 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

در بازرسی های کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مراکز شهرستان ساری طی ماه گذشته ،‌ ۴ مرکز غیرمجاز شناسائی و پلمپ شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه فعالیت و مداخله در امر درمان توسط افراد فاقد صلاحیت حرفه ای و فاقد مجوز قانونی ممنوع است افزود : در راستای نظارت بر موسسات درمانی و برخورد با مراکز غیر مجاز ، در بازرسی های کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مراکز شهرستان ساری طی ماه گذشته ،‌ ۴ مرکز غیرمجاز شناسائی و پلمپ شد.

حامد روحانی زاده گفت : از این تعداد پلمپ انجام شده،‌ یک مورد مربوط به سالن آرایش زنانه بود که با همکاری کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شناسایی شد و در آن فعالیت غیر مجاز لیزر انجام می گرفت .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: یک موسسه غیر مجاز ارتوپد فنی ، یک مرکز غیر مجاز مداخله گر در امور پزشکی و  یک دفتر مامایی به دلیل انجام فعالیت غیر قانونی از جمله مراکزی بودند که با همکاری نماینده اماکن پلمپ شدند و پرونده آنها جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

 روحانی زاده در پایان با تاکید بر این که هیچ کس نمی تواند بدون داشتن تخصص و مجوزهای قانونی در حوزه درمان فعالیت کند اظهار داشت : دخالت در کارهای تخصصی پزشکی و استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته درمانی توسط افراد فاقد صلاحیت حرفه ای ، سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مراکز غیرمجاز و یا افراد فاقد صلاحیت در حوزه درمان، با مجموعه مدیریت نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد شود.

 

دانشگاه علوم پزشکی درمان لیزر ساری ارتوپد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر