کد خبر: 694990 A

امام جمعه نکا:

امام جمعه نکا گفت: مشکلی برای انتقال آب نکا به بهشهر و شرق مازندران وجود ندارد و در این بخش همکاری همه جانبه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نکا، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی، در دیدار با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نکا افزود: افزایش فضای برادری و وفاق و همدلی در سه شهرستان شرق مازندران از مسائل و موارد مهمی است که باید مورد توجه جدی باشد.

وی اظهار داشت: ما سالهاست که در کنار هم زندگی مسالمت آمیز داریم و باید این وحدت و هماهنگی حفظ شود.

امام جمعه نکا با اعلام اینکه برای انتقال آب به بهشهر و شهرهای اطراف مشکلی نداریم، بیان داشت: سالهاست که آب نکا با 15حلقه چاه به شهرهای اطراف منتقل می شود و مشکلی وجود ندارد.

محمدی لایینی گفت: مسأله سد، مسأله آب نیست؛ بلکه انتقال آبی که در مسیر یک شهرستان است و حق حق‌آبه ‌بران و حق‌آبه داران از این شهرستان است باید بماند و انتظار داریم که آب از شهرستان نکا به شهرستان‌های دیگر منتقل شود.

وی افزود: شاید برخی از طرح‌هایی که ارائه شد؛ طرح‌های عملی نباشد و باید تلاش کرد تا آبی که برای یک منطقه است از همان نقطه به نقاط دیگر منتقل و تقسیم شود و ایجاد تنش نکند.

امام جمعه نکا همچنین با تاکید بر وحدت گفت: در شرایط کنونی که مشکلات اقتصادی بر مردم فشار وارد کرده است و این مشکلات، قیمت های متفاوت و  عدم نظارت، دردآور است، حفظ وحدت و انسجام برای تحکیم و توسعه همه جانبه و دفاع از میراث شهدا مهم و ارزشمند است.

محمدی لایینی در ادامه با اشاره به برخی ناهنجاری ها، بدحجابی ها و بی حجابی ها در جامعه گفت: پایمال شدن هنجارهایی که هزاران سال از اولیای الهی تاکنون حفظ شده است؛ ناجوانمردی به اولیای الهی است و باید تیم های سازماندهی بدحجابی ها شناسایی و متلاشی شود، رعایت حجاب را از خودمان و کارکنان دولت و خانواده هایشان آغاز کنیم و کوچه و خیابان را از بدحجابی و بی حجابی پاک کنیم.

وی افزود: اگر مسوولان پایبند به ارزش ها و هنجارها باشند؛ جامعه هم پایبند ارزش ها می شود و ناهنجاری های مختلف از بین می رود و باید با وحدت و همبستگی و گره خوردن با مراکز فرهنگی و اجتماعی، ناهنجاری ها را کاهش داده و مفید فایده باشید.

امام جمعه نکا، نقش رسانه و خبرنگاران را در تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی مهم دانست و گفت: عرصه خبر، عرصه با ارزشی است و خبرنگاران باید از قلم، نوشته ها و گزارش های خود مراقبت کرده و گزارشات را در چارچوب قانون ارائه کنند.

 

کد خبرنگار: 1003

 

حجاب ناهنجاری بهشهر افکار عمومی کارکنان دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر