کد خبر: 694117 A

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت:داشتن زندگی آبرومند در دوران بازنشستگی حق بازنشستگان است بنابراین پرداخت مستمری مناسب حق این افراد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،نصرالله دریابیگی عصرامروز در گردهمایی 29 آبان،سالروز تصویب قانون کار با اشاره به درگذشت دکتر نوربخش رئیس فقید سازمان تامین اجتماعی و تاج الدین معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی این مصیبت را تسلیت و اظهار داشت: این دو برادر از خادمین عرصه خدمت به کارگران و بازنشستگان بودند که شهید گونه و در راه خدمت صادقانه جان خود را تقدیم انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه کارگران فقیرترین افراد جامعه هستند افزود: امنیت شغلی و معیشت از دغدغه های مهم کارگران است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران توضیح داد: با افزایش قیمت اکثر کالاها در ماه‌های اخیر، برخی اقشار جامعه مانند کارگران در معرض آسیب بیشتری قرار دارند، زیرا با وجود افزایش قیمت در کالاها، اما حقوق دریافتی آن‌ها افزایشی نداشته و با کاهش ارزش ریالی دستمزدشان، با چشم‌هایی نگران‌تر به آینده می‌نگرند.

وی به اشاره به اینکه دست درازی به سازمان تامین اجتماعی که حاصل دسترنج کارگران است نابخشودنی است ،تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی خط قرمز کارگران است.

دریابیگی با تاکید بر اینکه حقوق کارگران باید به رسمیت شناخته و اجرایی شود ادامه داد: داشتن زندگی آبرومند در دوران بازنشستگی حق بازنشستگان است بنابراین پرداخت مستمری مناسب حق این افراد است.

وی در ادامه اجرای بند 2 ماده 41 قانون کار برای کارگران، اجرای ماده 96 و 111 قانون تامین اجتماعی برای بازنشستگان و مستمری بگیران،اجرای کامل قانون نظام هماهنگ همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران و مسکوت ماندن بند (ز) تبصره 2 قانون بودجه سال 97 توسط ریاست جمهوری را از خواسته های بحق جامعه کارگری اعلام کرد.

دریابیگی اجرای کامل قانون الزام تامین اجتماعی،امنیت شغلی برای کارگران و اجرای صحیح قانون خصوصی سازی برای تحقق عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه ثروت را از دیگر مطالبات کارگران بیان کرد.

وی تاکید کرد:سال دیگر انتخابات مجلس را پیش رو داریم کسانی که بر علیه علی ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی سابق و قانون التزام رای دادند، رای نخواهیم داد.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با بیان اینکه امروز مازندران شهید پرور و تحت امر رهبری مظلوم ترین استان است، تورم ،رکود،نرخ بالای بیکاری و ناهنجاریهای اجتماعی را از مهمترین مشکلات جامعه برشمرد .

دریابیگی افزود: ثروتمندان طی یک شب میلیارد شدند و با پرداخت پول به کارگران آنها را به جان یکدیگر انداختند این در حالیست که هدف امام (ره) ، مقام معظم رهبری و علما این نبوده است.

 

بازنشستگی پول جامعه مشکلات حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر