کد خبر: 693785 A

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از افزایش 8 درصدی نزاع در مهر ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، مدیر کل پزشکی قانونی  مازندران با اعلام این خبر ،گفت : آمار معاینات انجام شده مهر ماه سالجاری در استان مازندران دو هزار 41 نفر می باشد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش داشته است.

علی عباسی با اشاره افزایش 11 درصدی نزاع در مردان و 2 درصدی در زنان تصریح کرد : از این تعداد ذکر شده هزار 332 نفر مرد و مابقی زن هستند .

وی گفت: بر اساس آمار ها  بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری ومیاندرود با 437  ، بابل با 228   و آمل با 215  نفر و کمترین موارد نزاع در شهر سوادکوه با 26 نفرثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.

 این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

گفتنی است آمار معاینات نزاع در 7 ماهه سالجاری 15 هزار 234 هستند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 4 درصد افزایش داشت.

 

آسیب دیدگی زنان مردان مهارت های زندگی قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر