کد خبر: 692670 A

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد:

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت : ساخت و تکمیل کتابخانه ی مرکزی بهترین هدیه برای مردم مازندران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،آرزو ولیپور پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی شمار کتابخانه های استان را 115واحد اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد 86 کتابخانه نهادی و 29 کتابخانه مشارکتی و مستقل است.

وی افزود: امسال 110 هزار عضو فعال در کتابخانه های وجود دارد و 105 هزار جلد کتاب نیز امسال امانت داده شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران تعدادمنابع موجود در کتابخانه های استان را یک میلیون و 884  هزار و 80 نسخه کتاب عنوان کرد و گفت: 38 پروژه نیمه کاره کتابخانه ای در استان وجود دارد که برای تکیمل آن نیازمند حمایت خیران است.

ولیپور افزود: از سال قبل تاکنون هشت پروژه کتابخانه ای در استان افتتاح شده و 2 پروژه نیز یک ماه آینده بهره برداری خواهد شد ضمن اینکه پروژه از محل کمکهای خیرین تکمیل و تجهیز شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران  تشریح  برنامه های اجرا شده در استان گفت: کودکان کتاب از جمله طرح هایی است که به صورت پایلوت در استان اجرا شده است و 60 کودک در این طرح تحت پوشش قرار گرفته شدند.

وی به افزایش 17 هزار نفری اعضای کتابخانه های عمومی در سالجاری اشاره کرد و افزود: همچنین شمار امانت نیز 20 هزار نسخه افزایش نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته ایم.

ولیپور اعلام کرد:کتابخانه های استان مازندران به لحاظ شاخص های انجمنی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: با کمک خیران برای کودکان کتاب حساب بانکی ایجاد شده است و ماهانه طبق حضور در کتابخانه به حساب آنان وجه واریز خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندارن یادآور شد: طرح مطالعه و طرح تابستان در قالب طرح کتابرانه در استان اجرا شده و با استقبال خوبی مواجه شده است.

وی معرفی کتاب درزمینه فرهنگ انتظار و مشارکت 3 هزار نفر در این طرح از دیگر اقداماتی انجام شده در استان بیان کرد و افزود:طرح چند دقیقه مطالعه در میز کتاب کتابخانه های استان نیز اجرا شده است.

ولیپور با اعلام اینکه 54 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی  شرکت کرده اند ادامه داد: 15 اثر ملی در این جشنواره مربوط به استان مازندران بوده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران با ابراز تاسف از اینکه  مازندران همچنان فاقد کتابخانه مرکزی است و ارشاد اسلامی را مجری ساخت این طرح اعلام کرد و گفت : ساخت و تکمیل کتابخانه ی مرکزی بهترین هدیه برای مردم مازندران است.

وی همچنین از عدم پرداخت سهم نیم درصدی شهرداریها به کتابخانه انتقاد کرد و شهرداری بابل را پیشتاز در پرداخت سهم نیم درصدی به کتابخانه های عمومی استان اعلام کرد.

 

استان مازندران شهرداری کتابخانه های عمومی کودکان کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر