کد خبر: 691753 A

نماینده مازندران در شورای عالی کشور تاکید کرد:

نماینده مازندران در شورای عالی کشور بر لزوم همکاری پارلمان محلی و ملی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،مقیم مقیمی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه عمومی شورای اسلامی مازندران در ساری اظهار داشت: مقرر شده بود که 20 تا 30 میلیارد تومان بودجه برای شوراهای اسلامی درنظر گرفته شود اما متاسفانه این طرح در مجلس شورای اسلامی رای نیاورد اکنون بازنگری آن در کمیسیون شوراها و کمیسیون تخصصی در حال بررسی است.

وی نگاه رقابتی بین نمایندگان مجلس و شوراها را سبب بروز مشکلات و اختلال در ارائه خدمات به مردم دانست و برضرورت همکاری پارلمان محلی و ملی مجلس تاکید کرد.

نماینده بابل در شورای عالی کشور با بیان اینکه شورای شهرستان و عالی استان تعطیل هستند گفت: متاسفانه دلیل این تعطیلی نداشتن بودجه مناسب برای انجام امور عادی و اولیه است.

همچنین ناز بانو عزیزی کناری عضو شورای شهر و شورای عالی مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه پنج دوره از فعالیت شورایی می گذرد اما هنوز نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند گفت: شوراهای اسلامی در 20 سال گذشته با کم و کاستی های زیادی مواجه بوده زیرا مجریان در اجرای قانون با مسائلی روبرو بوده اند.

وی افزود:طبق قانون شهرداران، مدیران و شرکت های وابسته و غیره از شرکت در انتخابات محل خدمت منع شدند ولی شاهد حضور کارکنان فرمانداری ها و ادارات در این انتخابات هستیم و باید فکری برای آن صورت گیرد.

در ادامه سید علی آقامیری هم با اشاره به ظرفیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس می توانند در رشد و ارتقای شوراها تاثیر گذار باشند.

وی خواستار حمایت نمایندگان از طرح ارزش افزوده شد و این طرح را در جهت رشد و تعالی  استان و شوراها موثر دانست.

عضو شورای عالی استان بر ضرورت درآمد پایدار تاکید کرد و طرح  یکپارچه سازی مدیریت شهری الزامی دانست.

وی افزود: اگر سیاست دولت بر این است که مدیریت استانی را غیر بومی انتخاب کند بهتر است فردی آشنا به استان باشد تا برای رشد و پویایی استان گام بردارد.

 

ارائه خدمات به مردم بودجه رشد کمیسیون شوراها شورای عالی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر