کد خبر: 688423 A

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور :

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: سرفصل های آموزشی متناسب با زیست بوم مازندران تعریف شود.

به گزارش ایلنا از ساری،مجتبی زارعی بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران  درباره دستاوردهای علمی و تحقیقاتی سازمان بسیج اساتید از ارائه بسته سیاستی علمی بدون نیش و کنایه حوزه اقتصادی به دولت خبر داد و اظهار داشت: در این بسته راهکارهای خروج از وضعیت سه ماه قبل به دولت ارائه شد و پس از آنکه نتیجه نگرفتیم، تغییر و عزل چند وزیر را از رئیس جمهور مطالبه کردیم.

وی با بیان اینکه بسیج اساتید در سیاست ورزی و کنشگری مستقل عمل می کند افزود: بسیج اساتید حدود 15 سال قدمت دارد و ادوار مختلفی را طی کرده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید در دوره اخیر به سمت تحول در مدیریت و نوسازی پیش رفته است گفت: اجتماعی کردن علم و پژوهش با توجه به نیاز کشور به دانشگاه اجتماعی در دستور کار سازمان بسیج اساتید کشور قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشگاهی که در شهری وجود داشته باشد اما با شهر بیگانه باشد دلیلی برای وجودش نیست ادامه داد: دانشگاهها در حال حاضر از نسل حرکت آفرین و سوم به نسل های پیشرفته در حال حرکت است.

زارعی تصریح کرد: همراه با اجتماعی کردن علم، تشکل اساتید هم باید برای کمک به مردم، راهکارهای علمی برای توسعه ارائه دهند.

وی با بیان اینکه نیازمند کار مشترک اساتید و رسانه ها هستیم تا رویکرد علم و دانشگاه را تبدیل به گفتمان غالب کنیم افزود: وجود 13 هزار فارغ التحصیل کشاورزی نشان می دهد که بین دانشگاه و سیاستگذاران امور مردم ارتباطی وجود ندارد.

زارعی گفت: سرفصل های آموزشی متناسب با زیست بوم مازندران طراحی و تعریف نشده است ،اگر جنبش رسانه ای، دانشجویی و اساتید برای مطالبه عمومی خواسته ها و دغدغه های مردم شکل گیرد به اهداف مورد نظر خواهیم رسید.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور بسیاری از مشکلات را ناشی از وجود گره علمی دانست وادامه داد: مشکلات موجود در جامعه بایستی با تعامل بین دانشگاه و جامعه مرتفع شود.

وی از تشکیل کانون های استادی سازمان بسیج اساتید در 700 نقطه کشور خبر داد و افزود: بسیج اساتید در تهران مسائل مهمی مانند تعلیم و تربیت، ترافیک و غیره را در دستور کار قرار خواهند داد.

زارعی شمار جامعه بسیج اساتید کشور را 35 هزار نفر اعلام و بیان کرد: یکی از کانون های دانشجویی با جمعی نخبگان، دیپلمات ها، استادان و حقوقدانان متن قوی و جامعی را درباره CFT تهیه و به شورا نگهبان ارائه کرده است.

وی گفت: ارائه راه حل در حوزه کسب و کار مردم بهترین راهکار برای مقابله با استکبار و آمریکا است.

زارعی ایجاد اندیشکده هایی توسط کانون بسیج اساتید در مناطق مختلف کشور را از جمله برنامه های این سازمان عنوان کرد و افزود: بحران و بن بست دو رویکرد در کشور است که می توان ظرفیت و راه حل را جایگزین این رویکردها کرد.

وی ادامه داد: ظرفیت ها بایستی شناسایی شود و راه حل مناسب برای آن ارائه کرد.

 

بسیج تعلیم و تربیت دولت کسب و کار مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر