کد خبر: 686443 A

رئیس پلیس فتا استان مازندران اعلام کرد:

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری افرادی که به بهانه افزایش عضو در کانال های تلگرامی از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ"حسن‌ محمدنژاد" در در تشریح این خبر، گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز وجه از حساب بانکی توسط افرادی ناشناس، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس، قرار گرفت .

رئیس پلیس فتا استان مازندران، افزود: کارآگاهان پلیس فتا با بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی موفق شدند ، متهمان را که به بهانه فروش نرم افزاری برای افزایش عضو از کاربران فضای مجازی در محیط تلگرام از آنان کلاهبرداری می کردند، شناسایی کنند .

سرهنگ محمدنژاد، خاطرنشان کرد: متهمان با راه اندازی کانال‌های هک از جمله miladapexhack و ... اقدام به تبلیغ افزایش ممبر کانال‌های تلگرامی می کردند و با هدایت کاربران به درگاه های جعلی پرداخت وجه به اطلاعات بانکی آنان دسترسی پیدا می کردند .

وی، در ادامه اظهار داشت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، متهمان که تاکنون از ده ها نفر کلاهبرداری کرده اند در استان های مازندران، تهران و اصفهان شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند .

محمد نژاد با اشاره به این که گردانندگان کانال تلگرامی miladapexhack که داراری 12 هزارو 600 عضو نیز بوده اند ، گفت: متهمان علاوه بر این که با تبلیغ فروش نرم افزار افزایش عضو از طعمه های خود مبلغ 500 هزار ریال دریافت می کردند با هک اطلاعات بانکی کاربران نیز اقدام به برداشت غیر مجاز وجه از حساب آنان نیز می کردند .

رئیس پلیس فتا استان مازندران در ادامه اظهار داشت: متهمان که تاکنون به بیش از 100 حساب‌بانکی در کل کشور دسترسی پیداکرده و مبالغی را نیز از این‌ طریق به‌ صورت غیرمجاز از حساب کاربران برداشت کرده بودند، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند .

سرهنگ محمدنژاد خطاب به کاربران فضای مجازی مبنی بر این که همواره به آدرس و جزئیات صفحه‌ای که به آن وارد می‌شوند دقت‌کرده و مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند، گفت: کاربران هنگام خریدهای اینترنتی به آدرس درگاه‌پرداخت توجه کنند تا گرفتار فیشینگ نشوند، زیرا کلاهبرداران از این طریق اقدام به دریافت‌اطلاعات حساب‌بانکی شما خواهند‌ کرد.

 

استان مازندران رئیس پلیس فتا فضای مجازی نرم افزار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر