کد خبر: 684380 A

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت :در شش ماهه امسال 13 نفر در مازندران بر اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند .

به گزارش ایلنا از ساری،علی عباسی گفت: در ۶ ماهه امسال ۱۳ نفر در مازندران بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی ۵ نفر بود، به ۱۳ مورد افزایش یافته‌ است.

وی افزود:از کل فوت‌شدگان ناشی از مسمومیت با گاز در ۶ ماهه امسال ۸ نفر مرد و بقیه زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اضافه کرد: بیشترین آمار مرگ ‌و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در شهرستان‌های چالوس، نکا و قائم‌شهر هر کدام با ۳ مورد بیشترین و شهرهای آمل و نوشهر هر کدام با ۲ مورد کمترین فوتی ثبت‌ شده است.

عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان اردیبهشت‌ماه با ۵ مورد بیشترین ماه و فروردین و مردادماه هر کدام با ۳ و خردادماه با ۲ فوتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مرگ‌های ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن عمدتاً در نیمه دوم سال به‌دلیل سرما، استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می‌یابد به هموطنان توصیه می‌شود هنگام استفاده از وسایل گرمایشی، به توصیه‌های ایمنی درباره سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل و مسیر خروجی گاز مونواکسید کربن اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در پایان گفت: سال گذشته تعداد ۲۲ نفر (۱۶ مرد و بقیه زن) بر اثر گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.

 

سرما فوت کربن گاز مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر