کد خبر: 673136 A

استاندار مازندران تاکید کرد:

 استاندار مازندران گفت : هرگونه بی توجهی و نادیده گرفتن این مقررات تامین کننده ایمنی افراد بدون چشم پوشی و مماشاتی با آنها برخورد می شود .

محمد اسلامی امروز در همایش روز آتش نشان که در ساری برگزار شد ، اظهار داشت : پیروی از مقررات ملی ساختمان که تامین کننده نکات استاندارد و ایمن ساختمان است باید از سوی سازندگان مورد توجه قرار بگیرد.

وی که اعمال نظارت بر روند اجرای ساخت و سازها از سوی نهادهای متولی از جمله شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی برای اجرایی شدن این قوانین ضروری دانست ، افزود : مقاوم سازی و استفاده از لوازم استاندارد و ایمن از جمله تکالیفی است که باید در ساخت و سازها مورد توجه قرار بگیرد .

استاندار مازندران به وقوع  2 زلزله اخیر در مازندران اشاره کرد و گفت : این استان از جمله نقاط زلزله خیز کشور به شمار می رود که ایمنی ساختمان ها در کاهش تلفات احتمالی تاثیر خواهد گذاشت .

وی افزود: با توجه به وقوع حوادث اینچنینی نیاز داریم تا آیین نامه های کنترل ساختمان و مقررات ملی ساخت و ساز رعایت شود تا مشکلی پیش نیاید .

اسلامی در ادامه از آتش نشانی به عنوان حرفه ای خطرآفرین نام برد و گفت : آتش نشان با عشق و علاقه ای که به این حرفه دارد به این عرصه وارد می شود .

وی به کمبود تجهیزات و امکانات آتش نشانی های مازندران اشاره کرد و از اعضای شورای اسلامی شهرها خواست تا در ردیف بوجه ای شهرشان تخصیص اعتبار برای تامین این تجهیزات را مورد نظر قرار بدهند .

 

استاندارد ساخت و ساز شهرداری عشق و علاقه سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر