کد خبر: 673134 A

شهردار ساری:

شهردار ساری گفت:تمامی شهرداری های استان فاقد نردبان 52 متر به بالا هستند.

به گزارش ایلنا از ساری،مهدی عبوری در آیین تجلیل از آتش نشانان شهرداری های مازندران با محوریت 7 مهر روز آتش نشانی اظهار داشت: گسترش روز افزون شهرها و بروز حوادث متعدد به دلایل مختلف، اهمیت نیاز به آتش نشانی مجهز را در تمامی مناطق و شهرها افزون می کند.

وی با اشاره به سه آتش‌نشانی که در مرکز استان در چند وقت اخیر حین خدمات‌رسانی دچار سانحه شده‌اند، افزود: بخشی از کمبود امکانات در مراکز آتش‌نشانی ناشی از این است که ماشین‌آلات تولید داخل نیستند.

شهردار ساری به ابنیه تاریخی‌ای که ثبت ملی هستند، اشاره کرد و گفت: درخواست ما این است که این آثار حتما باید سیستم اعلام و اطفای حریق داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تمامی شهرداری های استان فاقد نردبان 52 متر به بالا هستند بر تجهیز ساختمان های بلند به اطفای حریق تاکید کرد.

شهردار ساری گفت: در آتش سوزی اخیر مسجد جامع مرکز استان دیدیم که چگونه آتش نشانان با شرایط سخت و امکانات محدود آتش را مهار کردند اگر مهار آتش از سوی این دلیر مردان صورت نمی گرفت بی شک نیمی از شهر ساری در آتش می سوخت.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه تلخ زحمات آتش نشانان به خوبی نشان داده نشد .

عبوری تاکید کرد: شهرداری ها موظفند در حوزه شهرسازی حین صدور پروانه بازدید لازم برای ایمن بودن ساختمان ها بعمل آورند.

وی بیان کرد: برخی از ساختمان های بلند با طبقات بالا نظیر بانکها با هزینه های زیاد ساخته می شود اما برای اطفای حریق هزینه ای نمی شود.

شهردار ساری در ادامه خواست تا به آتش نشانان سخت کوش مرکز استان معادل یک ماه حقوق و مزایا پرداخت شود.

 

آتش نشانی شهرداری مردان مسجد جامع ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر