کد خبر: 672980 A

رییس کل دادگستری مازندران:

با حضور رییس کل دادگستری استان مازندران مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری سوادکوه شمالی، نکاء و دادگاه بخش کیاکلا برگزار شد.

به گزارش ایلنا از ساری، حجت الاسلام و المسلین محمد علی تقوی فرد با اشاره به شأن و جایگاه والای قاضی و قضاوت افزود: ما بعنوان قضات مأذون از سوی ولی فقیه در محاکم، قضاوت می کنیم که از این جهت رسالت ما بس سنگین است.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد در ادامه بیان داشت: وظیفه دستگاه قضایی تحقق عدالت است و رویکرد دستگاه قضایی احقاق حق در جامعه در کمترین زمان ممکن درجهت حل و فصل مشکلات مراجعین به دستگاه قضایی است.

این مسئول قضایی استان احیای حقوق عامه و اعتماد سازی و جلب افکار عمومی و جلب رضایت مردم و متعاقبا جذب رضایت خداوند متعال را از رسالت های دستگاه قضایی عنوان کرد و افزود: شهروندان و مردم باید اختلافات خود را کمتر کرده و آرامش، ایثار، گذشت و حوصله را پیشه کنند؛ زیرا این عمل باعث امنیت بیشتر در جامعه خواهد شد

وی با بیان اینکه معیار در انتصابات بر اساس عملکرد افراد است، افزود: این انتصابات بر اساس عملکرد و رفتار بوده و شایسته ترین فرد را برای قضاوت به ویژه مدیریت در دستگاه‌های قضایی هر شهرستان انتخاب و معرفی می‌کنیم.

وی در ادامه به موضوع برخورد با مراجعین در دستگاه قضایی اشاره کرد و افزود: قضات باید در کلام وبرخورد عادلانه و بی طرفانه و در کمال آرامش قضاوت کنند و این از مواردی است که در امر قضاء و قضاوت در دستگاه قضایی به آن تأکید شده و نیز قضاوت یک وظیفه ای بسیار دشوار، دقیق و مورد نظارت خداوند و خصیصه حفظ کرامت انسانی و تأمین امنیت است و در این صورت بزرگترین پاداش را دارد و همه ما باید درخدمت به مردم کوشش کنیم تا کرامت انسانی حفظ و امنیت در استان تأمین شود.

رییس کل دادگستری مازندران با اشاره به اهمیت کار قضاوت گفت: حاکم اصلی خداست و قضاوت ما تنویضی اختیاری است که از سوی خدا به پیامبران و بعد از آن به ائمه اطهار علیهم السلام و پس از آن نیز به ولایت فقیه تفویض شده است و از این منظر قضاوت کار مهم و دقیقی است و اگر به کار قضاوت به خوبی توجه نکنیم در حق مردم ظلم می‌شود.

وی همچنین از قضات خواست که جزیره‌ای عمل نکنند بلکه در شهرستان با امام جمعه، فرمانداران و مدیران دستگاهها با حفظ استقلال خود تعامل داشته باشند؛ زیرا می توان با تعامل مناسب در پیشبرد اهداف استان گامهای موثری برداشت.

رییس کل دادگستری مازندران با تاکید بر اینکه ما قضات باید حکیمانه و با دقت و هوشمندانه عمل کنیم؛ تاکید کرد تا جایی که امکان دارد باید در ایجاد صلح و سازش در جامعه بکوشیم.

شایان ذکر است، در پایان مراسم علی اکبر عمو نیا به سمت ریاست دادگستری شهرستان سوادکوه و علی اکبر شیر سوار به عنوان ریاست دادگستری شهرستان نکاء وسعید بابازاده به عنوان رییس دادگاه بخش سیمرغ طی حکمی از سوی آیت الله آملی لاریجانی ریاست معظم قوه قضائیه منصوب شدند.

 

استان مازندران مراسم تودیع و معارفه مشکلات دادگستری رییس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر