کد خبر: 663000 A

امام جمعه موقت ساری:

امام جمعه موقت ساری با تاکید بر اینکه قوه قضائیه با محتکران قاطعانه برخورد کند گفت: با مدیرانی که چوب لای چرخ دولت و نظام می گذارند مخالفیم .

به گزارش ایلنا از ساری،حجت الاسلام محمد قاسمی درخطبه های نماز جمعه امروز ساری با بیان اینکه از منظر دین عزت از بنیادی ترین اساس دین است  و ریشه بسیاری از گرفتاری ها در ذلت نفس است اظهار داشت: مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است.

وی افزود: اگر بخواهیم در مقابل باریتعالی عزت داشته باشیم بایستی خشوع داشته و تقوا پیشه کنیم چرا که تقوا بهترین راه برای رسیدن به خداست و در نهایت،‌این تفضل و محبت الهی، متقی را در عالی‌ترین منزل سعادت جای می‌دهد .

امام جمعه موقت ساری با تاکید بر " تقوا " گفت : تقوای دلیل، بصیرت و ستیز تقوای رسیدن به عزت است و هر کسی این سه خصیصه را نداشته باشد در مقابل دشمنان دین ذلیل می شود.

وی افزود: تقوای فریب ،جهالت و گریز تقوایی است که انسان را به ذلت می رساند و هر کس به عهدش وفا کند و تقوا را پیشه سازد بداند که همانا خداوند، متقیان را دوست دارد.

قاسمی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به روز شمار هفته و ولادت با سعادت امام موسی بن جعفر( ع)  از ایشان نقل کرد:  هر کس در دنیا آبروی مردم را حفظ کند خداوند در روز قیامت آبروی او را حفظ خواهد کرد.

وی مطالبه پاسخگویی نمایندگان مجلس از رئیس جمهور را یکی از اتفاقات مهم در هفته دولت امسال دانست و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری ، رئیس جمهوری که بیش از بیست و سه میلیون رای داشت باید در مجلس شورای اسلامی که در راس امور قرار دارد  پاسخگوی نمایندگان مردم باشد ،هرچند دشمنان به مجلس شورای اسلامی ما چشم دوخته بودند تا بهره برداری نادرست از آن داشته باشند خوشبختانه این امر محقق نشد.

قاسمی به فعالیت شبانه روزی در عرصه اقتصادی توسط دولت و توجه به مشکلات اقتصادی مردم اشاره  و بیان کرد: اگرما پشت تریبون مشکلات مردم را مطرح می کنیم  قصد زدن دولت را نداریم؛ بیان مشکلات مردم وظیفه ماست.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه هشت هزار ماشین بایکوت و روزانه قیمت خودرو و اقلام افزایش پیدا می کند از همکاری قوه قضائیه تقدیر کرد.

وی تاکید کرد : ما در عین حال که وظیفه داریم از دولت حمایت کنیم  با مدیرانی که چوپ لای چرخ دولت و نظام می گذارند مخالف هستیم .

قاسمی با بیان اینکه ما بایستی مجهز به سلاح های پیشرفته در مقابل دشمنان باشیم از قوه قضائیه خواستار شد تا با افرادی که اقلام ضروری مردم را احتکار می کنند قاطعانه برخورد کند.

 

دولت قوه قضائیه مشکلات اقتصادی نماز جمعه ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر